Իրավունք 10:32 07/11/2009
Գավառի կենտրոնում տեղի ունեցած կրակոցների հետևանքով երկու երիտասարդ` հազենային տարբեր վնասվածքներով, տեղափոխվել են հիվանդանոց: Նոյեմբերի 5-ին, ժամը 18.40-ին, հիվանդանոցից ոստիկանության Գավառի բաժնում ահազանգ է ստացվել, որ հրազենային վնասվածքներով իրենց մոտ են տեղափոխվել1986 թ. ծնված Հովսեփ Հ.-ն և 1988 թ. ծնված Սպարտակ Զ.-ն: Այս մասին տեղեկացնում է ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:
Պարզվել է, որ նույն օրը, ժամը 18.20-ի սահմաններում, Գավառի Ազատության փողոցում գտնվող «Պարտեզ» խանութի դիմաց, սև գույնի «Ջիպ» մակնիշի ավտոմեքենայի աջ կողմի պատուհանից անհայտ անձի կողմից ինքնաձիգից կրակահերթ է արձակվել 1947 թ. ծնված Հակոբ Հ.-ին պատկանող  «ՎԱԶ-2107» մակնիշի ավտոմեքենայի ուղղությամբ, որն այդ պահին վարել է նրա որդին` Հովսեփ Հ.-ն:
Արձակած կրակահերթից Հովսեփ Հ.-ն աջ ազդրի և որովայնի մասերում, իսկ ուղևոր Սպարտակ Զ.-ն` ձախ ազդրի մասում ստացել են հրազենային վնասվածքներ:
Ձեռնարկվում են միջոցառումներ դեպքի հանգամանքները պարզելու և հանցագործությունը կատարած անձանց հայտնաբերելու ուղղությամբ:

Право 10:52 07/11/2009
Двое молодых людей с ранениями различной степени тяжести доставлены в больницу в результате перестрелки в центре города Гавар Армении.
Как сообщает пресс-служба полиции РА, 5 ноября в 18.40 в отделение полиции Гавара поступило сообщение из больницы о доставленных к ним раненых Овсепа А. 1986 года рождения и Спартака З. 1988 года рождения.
Полиция выяснила, что в тот же день в 18.20 у магазина “Партез” на ул. Азатутян Гавара неизвестный открыл огонь из правого окна автомобиля марки Джип по принадлежащей Акопу А автомашине “ВАЗ-2107”, которую вел в этот момент его сын Овсеп А.
В результате открытой стрельбы Овсеп А. получил ранения в правое бедро и в живот, а пассажир автомашины Спартак З. – в левое бедро.
Полиция принимает меры по выяснению обстоятельств совершенного преступления и личностей, совершивших преступление. Ведется следствие.