Տիգրան Սարգսյանի գլխավորած պատվիրակությունը մեկնել է Իտալիա
Հայաստանի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի գլխավորած պատվիրակությունը մեկնել է Իտալիա` մասնակցելու ՄԱԿ-ի Պարենի և գյուղատնտեսության կազմակերպության գագաթաժողովին:
Վարչապետի գլխավորած պատվիրակության կազմում են ՀՀ Կառավարության աշխատակազմի ղեկավար Դավիթ Սարգսյանը, ՀՀ գյուղատնտեսության նախարար Գերասիմ Ալավերդյանը, ՀՀ արտաքին գործերի փոխնախարար Արման Կիրակոսյանը, պաշտոնատար այլ անձինք, կառավարության և արտաքին գործերի նախարարության ներկայացուցիչներ: Այս մասին հայտնում են կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
ՀՀ վարչապետը ելույթ կունենա Պարենի և գյուղատնտեսության կազմակերպության գագաթաժողովի ընթացքում: Նախատեսվում են նաև հանդիպումներ ՄԱԿ-ի Պարենի և գյուղատնտեսության կազմակերպության գլխավոր տնօրենի, Գյուղատնտեսության զարգացման միջազգային հիմնադրամի նախագահի ինչպես նաեւ ՄԱԿ-ի Համաշխարհային պարենի ծրագրի գործադիր տնօրենի հետ:

Делегация правительства Армении отправилась в Италию
Премьер-министр Армении Тигран Саркисян и возглавляемая им правительственная делегация Армении отбыли сегодня в Италию для участия в саммите продовольственной и сельскохозяйственной организации ООН (FAO), сообщает пресс-служба правительства Армении.
В составе правительственной делегации в Италию отправились руководитель аппарата правительства Давид Саркисян, министр сельского хозяйства Герасим Алавердян, заместитель министра иностранных дел Арман Киракосян и другие официальные лица.
Запланировано выступление премьер-министра Армении на саммите FAO. Запланированы также встречи с генеральным директором FAO, председателем международного фонда развития сельского хозяйства, а также исполнительным директором Всемирной продовольственной программы ООН.