Թբիլիսիում Հ. Ալիեւի անվան զբոսայգին պահպանում է Ադրբեջանի պետական նավթային ընկերությունը
Ադրբեջանի պետական նավթային ընկերության (SOCAR) պահպանության ծառայության աշխատակիցները միայն հիշյալ կազմակերպությունը չեն պահպանում, այլ, ըստ «Ազադլըգը»-ի, նրանք զբաղված են նաև այլ «կարևոր եւ ռազմավարական» օբյեկտների պահպանությամբ. այն էլ ոչ թե Բաքվում, այլ` Ադրբեջանի սահմաններից դուրս :
«Ազադլըգը» գրում է, թե Թբիլիսիում Հեյդար Ալիևի անվան զբոսայգու հատուկ պահպանությունն իրականացնում է Ադրբեջանի պետական նավթային ընկերությունը: Կայքի աղբյուրը հայտնել է, որ SOCAR-ի պահպանության ծառայության համազգեստով պահապանները գիշեր-ցերեկ աչքի լույսի պես հսկում են զբոսայգին:
«Պատճառը հայտնի չէ: Զբոսայգին ռազմավարական օբյեկտ չէ, որ այն պաշտպանվի հնարավոր թշնամիներից: Սովորական զբոսայգու պահպանության համար լրացուցիչ ծախսերի ի՞նչ կարիք կա: Գուցե SOCAR-ի նախագահ Ռովնագ Աբդուլլաևն այնտեղ ինչ-որ թանկարժեք բա՞ն է թաքցրել...»,- հեգնում է «Ազադլըգը»:

Azerbaijan's State Oil Company (SOCAR) guard service workers do not only work for the company. They also guard other “important and strategic” sites, what is more significant, not in Baku, but beyond Azerbaijan’s borders, Azadlig says.
According to the source, SOCAR stands special guard over Heydar Aliyev Park in Tbilisi. The source says, day and night SOCAR guards keep watch and ward over the park, like the apple of one’s eye.
“The cause is not clear. The park is not a strategic place to be protected from possible enemies. What’s the use of extra expenses over guarding the park? May be SOCAR President Rovnag Abdullayev has hidden some treasures there?...” Azadlig inquires.