A/H1N1-ով հիվանդների թիվը հասել է 49-ի
Հանրապետությունում Ա գրիպով` H1N1, վարակվածների թիվը հասել է 49-ի: Այս մասին այսօր Panorama.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց առողջապահության նախարարի օգնական Շուշան Հունանյանը:
Ըստ նրա, հիվանդության պատճառով, մահացության դեպք հանրապետությունում չի գրանցվել:
Հիշեցնենք, որ երեկվա դրությամբ հիվանդների թիվը հասել էր 40-ի: Առողջապահության նախարարը երեկ լրագրողների հետ զրույցում նշել էր, որ տագնապի ու անհանգստանալու առիթ չկա: Նա հիշեցրել է, որ հանրապետւթյունում կատարվում են վարակի կանխարգելման համար անհրաժեշտ բոլոր միջոցառումները: Հ. Քուշկյանը նշել էր, որ հարկավոր է չշփվել հիվանդների հետ, օրվա ընթացքում լիարժեք սնունդ ընդունել ու 3 լիտր ջուր օգտագործել:
Նախորդող նյութեր`
A H1N1 գրիպով հիվանդների թիվը Հայաստանում հասել է 40-ի. համաճարակ հանրապետությունում չկա
Ա. Բաբլոյան. Պետպատվերով բուժվող քաղաքացին պետք է լիարժեք ծառայություն ստանա` առանց համավճարների
Բաբլոյան. A/H1N1-ի դեմ Հայաստանում պատվաստվում են Ֆրանսիայի քաղաքացիները. հետպատվաստումային բարդություններ չեն առաջացել

A H1N1 number hits 49 in Armenia
A H1N1 number hit 49 in Armenia, the Assistant to the Healthcare Minister Shushan Hunanyan told Panorama.am.
According to her, no swine flu deaths have been recorded in the country by now.
Panorama.am recalls that Armenia had confirmed 40 swine flu cases as of Monday. There is no need to panic, the situation is under control, the Healthcare Minister Harutyun Kushkyan told a press conference yesterday. He reminded that Armenia undertakes all prevention measures. H. Kushkyan said, any contact with those infected should be avoided and urged to use 3 liters of water daily.