Արձակուրդը երկարաձգվել է
Հիմք ընդունելով ՀՀ առողջապահության նախարարի առաջարկը` ՀՀ կրթության և գիտության նախարար Ա. Աշոտյանը հրաման է ստորագրել դեկտեմբերի 21-28-ը ներառյալ Հայաստանի Հանրապետությունում գործող նախադպրոցական և հանրակրթական ուսումնական հաստատություններում ուսումնական գործընթացը դադարեցնելու վերաբերյալ: Հանրակրթական ուսումնական հաստատություններում առաջին կիսամյակի գնահատականները կամփոփվեն հունվար ամսին:
Հիշեցնենք, որ դպրոցները փակվել էին դեկտեմբերի 8-ին, իսկ դեկտեմբերի 21-ից պետք է վերաբացվեին: Դպրոցների փակման պատճառը սուր շնչառական հիվանդությունների արագ տարածումն է հանրապետությունում:

Taking into account the Armenian Healthcare Minister’s offer, the Education and Science Minister A. Ashotyan signed an executive order over halting the education process in schools and kindergartens of Armenia December 21-28. Semester 1 marks will be summed in January.
Panorama.am recalls that the schools were closed December 8 and were due to reopen December 21. The decision was taken due to the spread of the respiratory diseases in the republic.