Արձակուրդը երկարաձգվել է
Հիմք ընդունելով ՀՀ առողջապահության նախարարի առաջարկը` ՀՀ կրթության և գիտության նախարար Ա. Աշոտյանը հրաման է ստորագրել դեկտեմբերի 21-28-ը ներառյալ Հայաստանի Հանրապետությունում գործող նախադպրոցական և հանրակրթական ուսումնական հաստատություններում ուսումնական գործընթացը դադարեցնելու վերաբերյալ: Հանրակրթական ուսումնական հաստատություններում առաջին կիսամյակի գնահատականները կամփոփվեն հունվար ամսին:
Հիշեցնենք, որ դպրոցները փակվել էին դեկտեմբերի 8-ին, իսկ դեկտեմբերի 21-ից պետք է վերաբացվեին: Դպրոցների փակման պատճառը սուր շնչառական հիվանդությունների արագ տարածումն է հանրապետությունում:

Образование 14:52 19/12/2009
В Армении принято решение продлить карантин в дошкольных и школьных учреждениях, сообщили в пресс-службе министерства образования и науки страны.
“Приняв за основу предложение министра здравоохранения РА, министр образования и науки Армен Ашотян подписал указ о прекращении в период с 21 по 28 декабря включительно учебного процесса в действующих в Республике Армения дошкольных и общеобразовательных учебных заведениях (независимо от организационно-правовой формы)”, - говорится в поступившем сообщении.
В общеобразовательных учебных заведениях оценки за первое полугодие будут подытожены в январе.
Предыдущие новости: Свиным гриппом в Армении болен 101 человек. Сегодня станет ясно, возобновятся школьные занятия или нет