Սպորտ 18:37 25/12/2009
ԼՂՀ Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր հանդիպում է ունեցել 2009 թվականին լավագույն արդյունքներ արձանագրած մարզիկների ու մարզիչների հետ:
ԼՂՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության տեղեկացմամբ` երկրի ղեկավարը գոհունակություն է հայտնել Հայաստանի, Եվրոպայի և աշխարհի տարբեր առաջնություններում Արցախի մարզիկների ունեցած հաջողությունների կապակցությամբ: Միևնույն ժամանակ Նախագահը համոզմունք է հայտնել, որ կարելի է ավելի բարձր արդյունքների հասնել, որի համար կա համապատասխան ներուժ:
Բակո Սահակյանն ընդգծել է, որ սպորտի և ֆիզիկական կուլտուրայի բնագավառը ռազմավարական նշանակություն ունի մեր երկրի համար, և պետությունը այսուհետ էլ ըստ ամենայնի կաջակցի ոլորտի զարգացմանը:
Հանդիպման վերջում Նախագահը պարգևներ է հանձնել բարձր արդյունքներ ցուցաբերած մարզիկներին և մարզիչներին:
Հանդիպմանը մասնակցում էին ԼՂՀ Աժ սոցիալական ոլորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արպատ Ավանեսյանը և ԼՂՀ ԿԱ սպորտի պետական կոմիտեի նախագահ Ռազմիկ Հովսեփյանը:

Sport 19:11 25/12/2009
On 25 December President of the Nagorno-Karabakh Republic Bako Sahakyan met sportsmen and trainers who showed the best results in the year of 2009.
The Head of the State expressed satisfaction over the success of Artsakh sportsmen in different Armenian, European and world championships. At the same time the President noted that it was possible to reach higher results and stressed the appropriate potential for it, Central Information Department of the Office of the NKR President reported.
Bako Sahakyan underlined that sports and physical culture are of strategic importance for the state and the state would assist the development of these spheres in every way possible.
At the end of the meeting the President handed over awards to the sportsmen and trainers.
Head of the standing commission on social affairs of the NKR National Assembly Arpat Avanesyan and chairman of the State Committee for Sports under the NKR Cabinet of Ministers Razmik Hovsepyan partook at the meeting.