Փոխնախարարն ազատվել է աշխատանքից իր իսկ ցանկությամբ
Հայաստանի մշակույթի նախարարի տեղակալ Դավիթ Մուրադյանը պաշտոնից ազատվել է իր ցանկությամբ: Այս մասին կառավարության նիստում հայտնեց վարչապետ Տիգրան Սարգսյան:
«Ուզում եմ տեղյակ պահել, որ Դավիթ Մուրադյանի ցանկությունն էր ազատվել փոխնախարարի պաշտոնից: Բավականին երկար զրուցել եմ նրա հետ: Նա որոշել է իրեն նվիրել ստեղծագործական աշխատանքին: Զգում է, որ ասելիք ունի, նոր լուրջ աշխատանք պետք է ավարտի: Մենք հարգել ենք նրա խնդրանքը»,- այսպես բացատրեց փոխնախարարի պաշտոնից ազատվելու փաստը` փորձելով հանգստացնել ԶԼՄ-ներին, որոնք, ինչպես ասաց վարչապետը, «վերջին շրջանում հարձակում են սկսել, թե ինչո՞ւ ենք ազատել մշակույթի փոխնախարարին»:
Վարչապետն ասաց, որ Դ. Մուրադյանի ստեղծագործական գործունեությունը իրենք բարձր են գնահատում ու ակնկալում են շուտով նոր ստեղծագարծություններ կարդալու հնարավարություն կունենան: Կառավարության ղեկավարը նրան բեղմնավոր աշխատանք ցանկացավ:
Մշակույթի նախարար Հասմիկ Պողոսյանն էլ ասաց. «Խոստացել էի նրան, որ թեթև կյանք կունեն նախարարությունում, սակայն այդպես չեղավ. բավական ծանր էր նրա աշխատանքը»:
Հիշեցնենք, որ ՀՀ մշակույթի նախարարի տեղակալ Դավիթ Մուրադյանը վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի հունվարի 21-ին որոշմամբ, ազատվել է զբաղեցրած պաշտոնից իր դիմումի համաձայն: Նա այդ պաշտոնում էր նշանակվել 2008 թվականի հուլիսի 22-ին:

Давид Мурадян освобожден от должности по собственному желанию
Давид Мурадян освобожден от должности заместителя министра культуры Армении по собственному желанию. Об этом сегодня на заседании правительства страны заявил премьер-министр Тигран Саркисян.
«Хочу сообщить вам, что Давид Мурадян сам выразил желание покинуть пост замминистра. Я очень долго беседовал с ним. Он решил посвятить себя творческой работе. Ему предстоит завершить серьезную работу, и мы с уважением отнеслись к его просьбе», - сказал премьер-министр, пожелав Д. Мурадяну плодотворной работы.
Напомним, что Давид Мурадян был освобожден от должности заместителя министра культуры Армении решением премьер-министра страны от 21 января по собственному заявлению. На эту должность он был назначен 22 июля 2008 года.