Տնտեսություն 10:17 06/02/2010
Ոչ միայն Հայաստանում, այլև ողջ աշխարհում ճգնաժամը այլընտրանքային գովազդների զարգացման համար խթան հանդիսացավ: Պատճառն այն է, որ գովազդային բյուջեներն առաջինն էին, որ ընկան ընկերությունների ծախսերի կրճատման թիրախում, արդյունքում գովազդատուները սկսեցին փնտրել ավելի մատչելի և թիրախային գովազդային կրիչներ: Այսպես,ավելի խթանվեց ինտերնետ գովազդը: Նույնը կատարվեց նաև Հայաստանում:
«Եթե մինչև այժմ ընկերություններն իրենց գովազդային բյուջեների միայն 5%-ն էին ուղղում ինտերնետ գովազդին, ապա այդ թիվը ներկայումս անհամեմատ աճ է արձանագրել»,-Panorama.am-ի թղթակցի հետ զրույցում, նկատեց SP մարքետինգային լուծումներով զբաղվող ընկերության տնօրեն Հայկուհի Տակսիլդարյանը:
Նա  նաև հավելեց , որ ներկայումս կան ընկերություններ, որոնք ընդհանրապես անցել են միայն ինտերնետ գովազդին: Այս միտումն ավելի վառ է արտահայտվել հատկապես Ռուսաստանում, որտեղ բնականաբար ինտերնետից օգտվողների թիվը մեծ է:

Экономика 12:01 06/02/2010
Во всем мире кризис стал стимулом для развития альтернативных носителей рекламы, поскольку именно рекламные бюджеты, в первую очередь, попали под сокращение, и рекламодатели стали искать более доступные и целевые рекламные носители. Тем самым, интенсивно стала развиваться Интернет реклама. То же самое произошло и в Армении.
“Если до кризиса компании тратили на Интернет рекламу всего лишь 5% своего рекламного бюджета, то сейчас этот показатель значительно возрос”, - сказала корреспонденту Panorama.am директор маркетинговой компании SP Айкуи Таксилдарян.
Она добавила, что сегодня есть компании, которые вообще перешли только на Интернет рекламу.
Однако, как считают эксперты, несмотря на то, что Интернет реклама целевая, и рекламодатель четко знает, кто его клиент, она имеет также свои слабые стороны. Во-первых, рекламодатели теряют другие носители, во-вторых, число пользователей Интернета в Армении достаточно ограничено.
По словам экспертов, эта тенденция намного ярче проявилась в России, где, естественно, число пользователей Интернета намного больше.