Համաշխարհային բանկը հնարավոր է ներգրավվի Հյուսիս-Հարավ մայրուղու կառուցման գործին
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի և Համաշխարհային բանկի տարածաշրջանային տնօրեն Ասադ Ալամի հետ նախօրեին կայացած հանդիպման ժամանակ անդրադարձ է կատարվել Հյուսիս-հարավ ծրագրի իրականացման ընթացքին և դրանում Համաշխարհային բանկի հնարավոր մասնակցության հարցին:
Ինչպես տեղեկացնում են կառավարության հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, կողմերը քննարկել են ՀՀ կառավարության և Համաշխարհային բանկի միջև համագործակցության վերաբերյալ մի շարք հարցեր:
Կարևորվել է նաև Տաթևի վանքի գյուղական ճանապարհի վերականգնման հարցը:
Քննարկվել են էներգիայի արդյունավետ օգտագործման և գյուղատնտեսության զարգացման հարցեր: Հեռանկարային է համարվել Համաշխարհային բանկի օժանդակությամբ Հայաստանում շենքերի սեյսմակայունության բարձրացմանն ուղղված ծրագրի իրականացումը:

Economy 11:45 20/02/2010
Armenian PM Tigran Sargsyan and World Bank regional director Asad Alam held yesterday high-level talks on implementation of North-South project and WB potential participation to the project.
RA Government PR department reported that the sides have discussed a few other issues on cooperation between RA Government and World Bank.
The reconstruction of a village road to Tatev monastery has been underscored with great significance. The speakers have also shared their view pints on new model of Armenia’s further economic development.