Էրդողանը զանգահարել է Պուտինին
Թուրքիայի վարչապետ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը նախօրեին հեռախոսազրույց է ունեցել Ռուսաստանի վարչապետ Վլադիմիր Պուտինի հետ: Այն տեղի է ունեցել Էրդողանի նախաձեռնությամբ: Այս մասին հայտնում է թուրքական «Հաբերվաքթիմ» (Habervaktim) լրատու կայքը` հաղում տալով «Ջիհան» (Cihan) լրատվական գործակալությանը:
Տեղեկացվում է, որ հեռախոսազրույցի ընթացքում կողմերը քննարկել են երկկողմ հարաբերություններին, էներգետիկ ծրագրերին, ինչպես նաև տնտեսական գործակցությանն առնչվող հարցեր:
Հիշեցվում է, որ երկու երկրները նպատակադրվել են 5 տարվա ընթացքում առևտրաշրջանառության ծավալը հասցնել 100 մլրդ դոլարի: Երկու երկրների միջև շարունակվում են աշխատանքները` միտված մաքսային ծառայությունների հեշտացմանը, մուտքի արտոնագրային (վիզային) ռեժիմի վերացմանը և երկկողմ տնտեսական կապերի զարգացմանը:

Erdogan had telconversation with Putin
Turkey’s PM Recep Tayyip Erdogan had a telephone conversation yesterday with his Russian counterpart Vladimir Putin. Turkish “Habervaktim” webs site referring to “Cihan” news agency reports that Erdogan has initiated the conversation.
It’s reported that the PM-s have discussed issues related to their bilateral ties, energy projects, as well as a few other issues on economic cooperation.
It’s worth reminding that the both states have agreed upon making the figure of trade circulation $100 billion within 5 years. It’s supposed that Russia's President Medvedev is going to pay visit to Turkey on 11-13 May. No further details are reported.