Էրդողանը զանգահարել է Պուտինին
Թուրքիայի վարչապետ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը նախօրեին հեռախոսազրույց է ունեցել Ռուսաստանի վարչապետ Վլադիմիր Պուտինի հետ: Այն տեղի է ունեցել Էրդողանի նախաձեռնությամբ: Այս մասին հայտնում է թուրքական «Հաբերվաքթիմ» (Habervaktim) լրատու կայքը` հաղում տալով «Ջիհան» (Cihan) լրատվական գործակալությանը:
Տեղեկացվում է, որ հեռախոսազրույցի ընթացքում կողմերը քննարկել են երկկողմ հարաբերություններին, էներգետիկ ծրագրերին, ինչպես նաև տնտեսական գործակցությանն առնչվող հարցեր:
Հիշեցվում է, որ երկու երկրները նպատակադրվել են 5 տարվա ընթացքում առևտրաշրջանառության ծավալը հասցնել 100 մլրդ դոլարի: Երկու երկրների միջև շարունակվում են աշխատանքները` միտված մաքսային ծառայությունների հեշտացմանը, մուտքի արտոնագրային (վիզային) ռեժիմի վերացմանը և երկկողմ տնտեսական կապերի զարգացմանը:

Регион 13:29 24/03/2010
Премьер-министр Турции Реджеп Тайип Эрдоган накануне позвонил премьер-министру России Владимиру Путину. Об этом сообщает сайт Habervaktim со ссылкой на агентство Cihan.
Согласно источнику, в ходе беседы стороны обсудили вопросы, связанные с двусторонними отношениями, энергетическими программами, экономическим сотрудничеством.
Источник напоминает, что Россия и Турция намерены за 5 лет увеличить объем товарооборота до $100 млн. Между двумя странами продолжаются работы, направленные на упрощение таможенных процедур, ликвидацию визового режима и развитие двусторонних экономических связей.
Сообщается также, что с 11 по 13 мая ожидается визит президента РФ Дмитрия Медведева в Турцию. Другие подробности пока не сообщаются.