Քաղաքական 11:50 24/03/2010
Թուրք արդյունաբերողների և գործարարների միության (ԹԱԳՄ - TUSIAD) ներկայացուցիչները Միացյալ Նահանգներ կայցելեն ապրիլի 19-20: Միության տարածած հաղորդագրության մեջ նշվում է, որ «TUSIAD»-ի գործադիր խորհուրդը ծրագրել էր ԱՄՆ այցելել մարտի 16-17, որը սակայն հետաձգվել էր:
Այժմ էլ ԱՄՆ-ի և Թուրքիայի միջև երկխոսություն զարգացնելու գործում իր ավանդն ունենալու նպատակով միության ղեկավար անդամները մեկնելու են Միացյալ Նահանգներ:
Այս մասին տեղեկացնում է թուրքական «Զաման» (Zaman) օրաթերթը:
Համաձայն այդ հաղորդագրության` այցի շրջանակներում նախատեսված է հանդիպումներ կազմակերպել կոնգրեսականների, Պետքարտուղարության լիազոր անդամների և միջազգային տնտեսական զանազան կազմակերպությունների ներկայացուցիչների հետ:
«Այդ հանդիպումներում գլխավորապես քննարկվելու են քաղաքական ու տնտեսական վերջին զարգացումները, հայկական հարցն ու տարածաշրջանային իրադարձությունները»,- գրում է «Zaman»-ը:

Region 13:08 24/03/2010
Turkish Industrialists' & Businessmen's Association (TUSIAD) will pay a visit to the United States on April 19 and 20. TUSIAD stated on Tuesday that the visit to U.S., which was earlier planned to be paid on March 16 and 17, would take place in April.
The visit aimed to contribute to development of dialogue between Turkey and the U.S., Zaman reported.
TUSIAD delegation will hold meetings with members of U.S. House of Representatives, State Department officials and representatives of international economic organizations as well as in important think-tank organizations.
During the meetings, officials will discuss recent political and economic developments, Armenian issue and regional matters, Zaman says.