Տարածաշրջան 16:34 30/03/2010
«Երևան-Անկարա շփման գծում, հայ-թուրքական կարգավորման գործընթացի համար վճռորոշ ամսաթիվը լինելու է ապրիլի 13-ը: Անկարան Երևանից, Երևանն էլ Անկարայից պարտավարությունների են սպասում»,- գրում է «CNNTurk»-ը:
Աղբյուրի դիտարկմամբ` Միջուկային անվտանգության գագաթաժողովին մասնակցելու նպատակով Վաշինգտոն մեկնելով` ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն ԱՄՆ նախագահ Բարաք Օբամայի հետ քննարկելու է արձանագրությունների ապագայի հարցը և դրանից էլ կախված կլինի հետագա ընթացքը. Հայաստանը որոշում կկայացնի արձանագրությունները չեղյալ հայտարարե՞լ, թե՞ ոչ:
«Իր ստորագրությունը հետ չկանչելու համար պաշտոնական Երևանը Թուրքիայից սպասում է այսօրինակ բովանդակությամբ հայտարարություն. «Ներքին խնդիրների պատճառով ենք արձանագրությունները միառժամանակ կախիչից կախել»:

Region 17:14 30/03/2010
“In Yerevan-Ankara contact line, April 13 will be crucial for the Armenian-Turkish normalization process. Ankara is expecting obligations from Yerevan, while Yerevan does the same from Ankara,” CNNTurk writes.
According to the source, the Armenian President Serzh Sargsyan, due to leave for Washington over the Nuclear Security Summit, is expected to discuss with the US President Barack Obama the future of the protocols and this is to decide whether Armenia will withdraw from the process or not.
“Not to withdraw, official Yerevan expects Turkey to make a statement with content: “We have hung the protocols on a hook due to internal problems.”