Տարածաշրջան 16:34 30/03/2010
«Երևան-Անկարա շփման գծում, հայ-թուրքական կարգավորման գործընթացի համար վճռորոշ ամսաթիվը լինելու է ապրիլի 13-ը: Անկարան Երևանից, Երևանն էլ Անկարայից պարտավարությունների են սպասում»,- գրում է «CNNTurk»-ը:
Աղբյուրի դիտարկմամբ` Միջուկային անվտանգության գագաթաժողովին մասնակցելու նպատակով Վաշինգտոն մեկնելով` ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն ԱՄՆ նախագահ Բարաք Օբամայի հետ քննարկելու է արձանագրությունների ապագայի հարցը և դրանից էլ կախված կլինի հետագա ընթացքը. Հայաստանը որոշում կկայացնի արձանագրությունները չեղյալ հայտարարե՞լ, թե՞ ոչ:
«Իր ստորագրությունը հետ չկանչելու համար պաշտոնական Երևանը Թուրքիայից սպասում է այսօրինակ բովանդակությամբ հայտարարություն. «Ներքին խնդիրների պատճառով ենք արձանագրությունները միառժամանակ կախիչից կախել»:

Политика 17:35 30/03/2010
На линии соприкосновения Ереван-Анкара, в процессе нормализации армяно-турецких отношений решающей датой будет 13 апреля. Анкара ожидает от Еревана, а Ереван от Анкары выполнения обязательств, сообщает CNNTurk.
Согласно источнику, президент Армении Серж Саргсян в Вашингтоне в рамках саммита по глобальной ядерной безопасности обсудит с президентом США Бараком Обамой вопрос будущего армяно-турецких протоколов, и от этого будет зависеть дальнейший процесс, а именно, объявит ли Армения протоколы недействительными или нет.
“Для того чтобы не отозвать своей подписи, официальный Ереван ожидает от Турции заявления подобного содержания: “Мы положили протоколы в долгий ящик из-за внутренних проблем”, - сообщает источник.