Քաղաքական 10:07 09/04/2010
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը ապրիլի 8-ին ընդունել է այս տարվա մարտի 7-14-ը Թուրքիայի Անթալիա քաղաքում անցկացված ուշու մարզաձեւի Եվրոպայի առաջնությունում հաղթող ճանաչված արցախցի մարզիկ Դավիթ Գրիգորյանին, նրա մարզիչ Սայաթ Բաղդասարյանին, ինչպես նաև հանրապետության անվանի մարզիչներ Արտո Առստամյանին և Էռնեստ Միրզոյանին:
Երկրի ղեկավարը շնորհավորել է բոլորին սպորտի բնագավառում այս կարևոր ձեռքբերման առթիվ` նշելով, որ մեր մարզիկների հաղթանակը մեր ողջ ժողովրդի հաղթանակն է: Բակո Սահակյանն ընդգծել է, որ սպորտի և ֆիզիկական կուլտուրայի զարգացումը ռազմավարական նշանակություն ունի մեր հանրապետության համար, և պետությունն այսուհետ էլ կշարունակի աջակցել Արցախում այս բնագավառի զարգացմանը:
Հանդիպման վերջում Նախագահը Եվրոպայի առաջնությունում 1-ին տեղը գրաված Դավիթ Գրիգորյանին և նրա մարզչին հանձնել է դրամական պարգևներ, իսկ Արտո Առստամյանին և Էռնեստ Միրզոյանին` Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության վաստակավոր մարզչի պատվավավոր կոչումը հավաստող վկայականներ:
Հանդիպմանը մասնակցում էին ԼՂՀ պաշտպանության նախարար Մովսես Հակոբյանը, ԼՂՀ կառավարությանն առընթեր սպորտի պետական կոմիտեի նախագահ Ռազմիկ Հովսեփյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Politics 10:49 09/04/2010
On 8 April President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan met winner of European Wushu championship held from 7 to 14 of March, 2010 in Antalia (Turkey), Artsakh athlete David Grigoryan, his trainer Sayat Baghdasaryan, as well as prominent trainers of the republic Arto Arstamyan and Ernest Mirzoyan, Artsakh President’s press service reported.
The Head of the State congratulated everybody on this significant achievement in the sphere of sports noting that the victory of our athletes was the victory of our whole nation. Bako Sahakyan underlined that the development of sport and physical culture is of strategic importance for our country and the state will keep assisting the development of this field in Artsakh.
At the end of the meeting the President handed in financial awards to the winner of the European Championship David Grigoryan and his trainer as well as certificates authenticating the title of the NKR Honored Trainer to Arto Arstamyan and Ernest Mirzoyan.
NKR defense minister Movses Hakobyan, chairman of state sports committee under the Cabinet of Ministers Razmik Hovsepyan and other officials partook at the meeting.