Քաղաքական 00:20 15/04/2010
ԵԽԽՎ նորանշանակ նախագահ Մևլութ Չավուշօղլուն, ով այժմ գտնվում է Բաքվում, լրագրողներին հայտարարել է, թե հայտնի է` ով է լինելու ԵԽԽՎ ԼՂ հակամարտության հարցով ենթահանձնաժողովի նախագահը:
Հիշեցնենք, երեկ Չավուշօղլուն հայտարարել էր, թե ԵԽԽՎ Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտությամբ զբաղվող ենթահանձնաժողովը վերսկսելու է իր աշխատանքները ապրիլին:
«Ենթահանձնաժողովը դեռևս ստեղծված չէ, սակայն ենթադրվում է, որ այն ես եմ ղեկավարելու: Դա շատ տարածված պրակտիկա է, երբ ԵԽԽՎ նախագահը ղեկավարումը է նաև կառույցի ենթահանձնաժողով: Ենթահանձնաժողովի նախկին ղեկավարը նույնպես ԵԽԽՎ նախագահն է եղել», - Թրենդ գործակալության փոխանցմամբ, հայտարարել է Չավուշօղլուն:
Չավուշօղլուն հույս է հայտնել նաև, որ հայ և ադրբեջանցի պատվիրակների մասնակցությամբ ենթահանձնաժողովը դրական ներդրում կունենա ԼՂ հակամարտության լուծմանն ուղղված ջանքերին:

Region 10:49 15/04/2010
PACE President Movlud Chavushoglu, who is currently paying a working visit to Baku told the reporters that the candidate of PACE Sub-Committee on Nagorno-Karabakh issue is already identified.
It’s worth reminding that PACE President declared yesterday that the Sub-Committee is due assuming its duties in April.
“The Sub-Committee isn’t yet formed, but it’s supposed I am going to rule it. It’s a common practice, when PACE President rules a sub-committee. The former chairman of the sub-committee was PACE President,” Trend reported Chavushoglu as saying.