«Կրկին, բարի գալուստ». Դավութօղլուն հանդիպել է Քլինթոնի հետ
ԱՄՆ Պետքարտուղար Հիլարի Քլինթոնը ապրիլի 15-ին հանդիպել է Թուրքիայի արտգործնախարար Ահմեթ Դավութօղլուի հետ, տեղեկանում ենք ԱՄՆ Պետքարտուղարության լրատվական ծառայությունից: Հանդիպումից առաջ Քլինթոնն ասել է, թե ինքն ուրախ է կրկին ողջունել մեկին, ով «ոչ միայն գործընկեր է, այլ դարձել է նաև ընկեր վերջին տարվա ընթացքում»:
«Մենք շատ կարևոր հարցեր ունենք քննարկելու Թուրքիայի հետ, և արտգործնախարարը միշտ հասանելի է և միշտ ունի կամք տեսակետներ փոխանակել ու փորձել գտնել լուծումներ այդ հարցերի համար: Մեր երկկողմ ամուր հարաբերությունները գնալով էլ ավելի են ամրապնդվում: Կրկին, բարի գալուստ», -Դավութօղլուի հետ հանդիպմանն ասել է Քլինթոնը:
Շնորհակալություն հայտնելով` Դավութօղլուն իր հերթին նշել է, որ ինքը մեծ հաճույքով է գալիս Պետքարտուղարություն:

“Снова добро пожаловать”. Давутоглу вновь встретился с Х.Клинтон
На повторной встрече с министром иностранных дел Турции Ахметом Давутоглу, о которой было заявлено ранее, госсекретарь США Хиллари Клинтон заявила, что рада вновь приветствовать того, “кто является не только коллегой, но и стал за последние годы другом”.
Как сообщает пресс-служба Госдепартамента США, встреча состоялась накануне 15 апреля.
“Нам предстоит обсудить с Турцией очень важные вопросы, и министр иностранных дел всегда досягаем, и он проявляет волю к обмену мнениями и поиску решений этих вопросов. Наши двусторонние связи постепенно еще больше укрепляются. Снова добро пожаловать”, - сказала Х. Клинтон.
Выразив благодарность, Давутоглу, в свою очередь, заметил, что он с большим удовольствием посещает Госдепартамент.