«1 Goal: Կրթություն բոլորի համար» խոշորագույն ակցիային միացել է նաև «ԱրմենՏել»-ը
Հայաստանի Beeline բջջային կապի բաժանորդները հնարավորություն ունեն մասնակցելու շարժական կապի օպերատորների պատմության մեջ «1 Goal: Կրթություն բոլորի համար» համատեղ խոշորագույն ակցիային:
«ԱրմենՏել» ընկերության (ապրանքանիշը` Beeline) մամուլի ծառայությունից հայտնեցին, որ ակցիայի շրջանակում 2010թ ապրիլի 21-ից հուլիսի 11-ը Beeline շարժական կապի բաժանորդները կարող են ուղարկել “Yes” տեքստով անվճար SMS 6462 կարճ համարին և աջակցել աշխարհի բոլոր դպրոցներում անվճար տարրական ուսուցման արշավին:
Արշավի ընթացքում ստացված ձայները կփոխանցվեն «Հանուն կրթության» համաշխարհային արշավի օգտին` նպատակ ունենալով սևեռել տարբեր երկրների ղեկավարների և հանրության ուշադրությունը կրթական համակարգում գլոբալ խնդիրների լուծման անհրաժեշտությանը:
«1 Goal: Կրթությունը բոլորի համար» նախաձեռնությունը շարժական կապի օպերատորների պատմության մեջ համատեղ խոշորագույն ակցիան եզակի է թե իր ծավալով, թե բնույթով: Համոզված եմ, որ մեր բաժանորդները ակտիվորեն կմասնակցեն այս ակցիային` իրենց լուման ներդնելով աշխարհի բոլոր մանուկների համար կրթությունը առավել հասանելի դարձնելու գործում»- նշել է «ԱրմենՏել» ընկերության Գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Համատեղ այս արշավին միացել են GSM Միջազգային Ընկերակցության անդամ 20 օպերատորներ, որոնք սպասարկում են ավելի քան 1 մլրդ. բաժանորդ: «ՎիմպելԿոմ»-ը աջակցում է ակցիային բոլոր այն երկրներում, որտեղ ներկայացված է Beeline ապրանքանիշը:
Գլոբալ նախաձեռնության մանրամասները կարելի է իմանալ՝
ինտերնետ-կայք` www.join1goal.org
տեսանյութեր՝ http://www.youtube.com/user/join1goal
լուսանկարներ՝ http://www.flickr.com/photos/1goal
«1 Goal: Կրթությունը բոլորի համար» կապի օպերատորների համատեղ արշավի մանրամասները՝ www.mobileworldcongress.com:

Абоненты “АрменТел” могут присоединиться к акции «1Goal: Образование для всех»
ЗАО «АрменТел» (торговая марка Beeline) объявляет о возможности присоединения абонентов мобильной сети Beeline в Армении к крупнейшей совместной акции в истории мобильных операторов - «1Goal: Образование для всех».
Как сообщили в Службе по связям с общественностью компании, в рамках акции с 21 апреля до 11 июля 2010 года абоненты мобильной сети Beeline смогут бесплатно отправить сообщение с текстом «Yes» на короткий номер 6462, и поддержать кампанию по введению бесплатного начального образования в школах по всему миру.
Собранные в ходе кампании голоса будут переданы во Всемирную Кампанию за Образование (GCE, Global Campaign for Education) с целью привлечения внимания лидеров государств и общественности к необходимости решения глобальных проблем в образовании.
«Инициатива «1Goal: Образование для всех» - крупнейшая совместная акция в истории мобильных операторов, не имеющая аналогов ни по количеству участников, ни по характеру мероприятия. Уверен, что наши абоненты примут активное участие в акции, внеся свою лепту в повышение доступности начального образования для всех детей в мире», - отметил генеральный директор ЗАО «АрменТел» Игорь Климко.
Отметим, что 20 операторов связи, входящих в Международную Ассоциацию GSM и обслуживающих более 1 млрд. абонентов примут участие в кампании «1Goal». «ВымпелКом» поддержит акцию во всех странах, где присутствует бренд Beeline.
Подробнее о глобальной инициативе «1Goal: Образование для всех» можно ознакомиться по следующим ссылкам:
WEB-сайт - www.join1goal.org
Видео - http://www.youtube.com/user/join1goal
Фото - http://www.flickr.com/photos/1goal.
Информацию о кампании операторов связи «1Goal: Образование для всех» можно получить по адресу: www.mobileworldcongress.com.