Տնտեսություն 15:10 22/04/2010
Այսօր ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարար Մանուկ Վարդանյանի և «Հարավկովկասյան երկաթուղիներ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Շևկետ Շայդուլին միջև տեղի ունեցած հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկաթուղու զարգացման հետ կապված մի շարք հարցեր: Այս մասին տեղեկացնում են նախարարության մամուլի ծառայությունից:
Մասնավորապես, անդրադարձ է եղել կոնցեսիոն պայմանագրով ստանձնած պարտավորությունների կատարման ընթացքին, ընկերության կողմից կատարված ներդրումային ծրագրին, տրանսպորտային ծառայությունների որակի բարելավմանը, ինչպես նաև երկաթգծի կանոնադրությանը վերաբերող օրենսդրական կարգավորման խնդրին:
Հանդիպման վերջում պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել, որ առկա խնդիրներին մանրամասն ծանոթանալու նպատակով հաջորդ շաբաթ նախարար Մ.Վարդանյանը կայցելի «Հարավկովկասյան երկաթուղիներ» ընկերություն:

Quality improvement in “South-Caucasus railways” discussed at Minister’s
Today the Minister of Transport and Communication Manuk Vardanyan and the General Manager of “South-Caucasus Railways” Company Shevket Shaydulin have had a meeting discussion, Ministry’s press service reported.
According to the source a range of issues related to the perspectives and the development of the company have been focused by the sides.
The implementation of duties taken by the concession deal has been particularly talked, including the committed investment project, improvement of transport service quality, etc.