«Հաղթանակ» զբոսայգում կարուսել է կոտրվել, կան տուժածներ. Տնօրենը վստահեցնում է` «կարուսելը սարքին է եղել»
«Հաղթանակ» զբոսայգում նախօրեին տեղի ունեցած տոնակատարություններից հետո, երեկոյան ժամը 17:00-ի սահմաններում զբոսայգու կարուսելներից մեկը պոկվել է: Կան տուժածներ: Այդ մասին Panorama.am-ին տեղեկացրեց զբոսայգու տնօրեն Թորոս Ումրիկյանը:
Արտակարգ իրավիճակներից հայտնում են, որ տուժածներ 1996թ. ծնված Սիրարփի Մավոյանը և 1997թ. ծնված Սուսաննա Գալստյանը մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են թիվ 3 մանկական հիվանդանոց, իսկ 1975թ. ծնված Մարինե և 1997թ. ծնված Մենուա Վարդանյանները՝ Միքայելյան բժշկական կենտրոնի վերակենդանացման բաժին։
Ումրիկյանից հետաքրքրվեցինք, թե արդյոք անսարք է՞ եղել կարուսելը, տնօրենն ասաց` ոչ ու հավելեց. «Կարուսելն անսարք չի եղել երկաթային մասն է կոտրվել: Իսկ թե ինչ պատճառներով է կոտրվել, մասնագետներտը կորոշեն հետո»:
Ումրիկյանը նաև տեղեկացրեց, որ Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունից համապատասխան մասնագետներ են եկել իրենց մոտ ու իրավիճակն են ուսումնասիրում:
Նրա խոսքով, տուժածներն իրենց այժմ լավ են զգում` երկուսը տեղում դուրս են գրվել, իսկ մյուս երկուսն էլ` բուժզննում են անցել ու նախնական տվյալներով, կոտրվածք չունեն:

Общество 12:52 10/05/2010
В парке Победы в Ереване накануне вечером после праздничных мероприятий оборвалась цепь одной из каруселей, есть пострадавшие. Об этом Panorama.am сообщил директор парка Торос Умрикян.
В спасательной службе МЧС Армении сообщили, что пострадавших Сирарпи Мавоян 1996 года рождения и Сусанну Галстян 1997 года рождения доставили в 3-ю детскую больницу, а Марине Варданян 1975 года рождения и Менуа Варданяна 1997 года рождения - в отделение реанимации медицинского центра имени Микаеляна.
Отвечая на вопрос о техническом состоянии карусели, Умрикян заметил¸что карусель была в нормальном состоянии, но сломалась железная часть. “В чем причина поломки, выяснят специалисты”, - сказал он.
Он также сообщил, что в парке работают сотрудники МЧС, которые выясняют ситуацию. По его словам, двое из пострадавших уже выписаны из больницы, другие двое остаются в больнице, но предварительный осмотр показал, что переломов у них нет.