Զանգվածային ձերբակալություններ` Թուրքիայում
Թուրքիայում հերթական անգամ ձերբակալությունների լայնամասշտաբ օպերացիա է իրականացվել: «Դողանհաբեր» (DoganHaber) լրատվական գործակալության հաղորդմամբ` թուրք ոստիկանները երկրի 10 նահանգներում կազմակերպած համաժամանակյա գործողության արդյունքում ձերբակալել են 30 հոգու: Վերջիններիս ինքնության մասին դեռևս տեղեկություն չի հաղորդվում: Հայտնի է միայն, այդ մարդիկ ձերբակալվել են «Էրգենեքոն»-ի գործով դատավարության շրջանակներում:
Հիշեցնենք, որ այդ դատավարությունը թուրքական մամուլը բնութագրել է որպես դարի դատավարություն: Այդ գործով ձերբակալվածները մեղադրվում են պետական հեղաշրջում ծրագրելու և դա իրականացնելու փորձի մեջ:

Право 14:18 14/05/2010
В Турции в очередной раз прошла широкомасштабная операция арестов. Как сообщает турецкое агентство DoganHaber, в результате организованной в 10 провинциях страны одновременной операции турецкая полиция арестовала 30 человек.
О личностях арестованных ничего не сообщается. Известно только, что эти люди арестованы в рамках судебного процесса по делу «Эргенекона».
Напомним, что этот судебный процесс турецкая пресса назвала процессом века. Арестованные по этому делу обвиняются в планировании и попытке совершения государственного переворота.