Առողջություն 12:43 15/05/2010
Այսօր Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն ընդունել է ՀՀ Ազգային ժողովի առողջապահության, մայրության և մանկության հարցերով մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանին և Առողջապահության ազգային ինստիտուտի տնօրեն Դերենիկ Դումանյանին:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության տեղեկացմամբ, հանդիպմանը Նախագահը «Երախտագիտություն» մեդալ է հանձնել անվանի բժիշկներին, ինչին նրանք արժանացել են առողջապահության զարգացման գործում Արցախի Հանրապետությանը մատուցած ծառայությունների համար:
Բակո Սահակյանը բարձր է գնահատել բժիշկների ավանդը մեր հանրապետության առողջապահության ոլորտի կայացման և զարգացման գործում և հույս հայտնել, որ նրանք այսուհետ ևս կշարունակեն իրենց աջակցությունը` ուղղված համակարգի աշխատանքի արդյունավետության բարձրացմանը:

Здоровье 12:41 15/05/2010
Президент Республики Арцах Бако Саакян принял 15 мая председателя постоянной комиссии Национального собрания Республики Армения по вопросам здравоохранения, материнства и детства Ара Баблояна и директора Национального института здравоохранения Дереника Думаняна.
Как сообщили в Гланом информационном управлении аппарата президента Арцаха, на встрече президент вручил известным врачам медаль “Благодарность”, которой они удостоились за заслуги перед Республикой Арцах в деле развития здравоохранения.
Бако Саакян высоко оценил вклад врачей в становление и развитие сферы здравоохранения нашей республики и выразил надежду, что они и впредь продолжат свое содействие в повышении эффективности работы системы.