Առողջություն 12:43 15/05/2010
Այսօր Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն ընդունել է ՀՀ Ազգային ժողովի առողջապահության, մայրության և մանկության հարցերով մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանին և Առողջապահության ազգային ինստիտուտի տնօրեն Դերենիկ Դումանյանին:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության տեղեկացմամբ, հանդիպմանը Նախագահը «Երախտագիտություն» մեդալ է հանձնել անվանի բժիշկներին, ինչին նրանք արժանացել են առողջապահության զարգացման գործում Արցախի Հանրապետությանը մատուցած ծառայությունների համար:
Բակո Սահակյանը բարձր է գնահատել բժիշկների ավանդը մեր հանրապետության առողջապահության ոլորտի կայացման և զարգացման գործում և հույս հայտնել, որ նրանք այսուհետ ևս կշարունակեն իրենց աջակցությունը` ուղղված համակարգի աշխատանքի արդյունավետության բարձրացմանը:

Health 12:59 15/05/2010
President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan received Ara Babloyan, chairman of the permanent commission on the issues of health care, maternity and childhood of the Armenian National Assembly and manager of the Armenian National Institute of Health Care Derenik Doumanyan Saturday.
According to the central information department of Artsakh President's office, during the meeting the President handed the “Gratitude” medal to the prominent physicians for services shown to the Artsakh Republic in the development of health care.
Bako Sahakyan rated high the contribution of the physicians to establishing and developing health sphere in the republic and expressed hope that they will continue their assistance directed to raising working efficiency of the system.