Գրիգոր Իվանյանն ու Գոռ Հարությունյանը գերազանցեցին սպասելիքները
Կիևում մայիսի 15-16-ին անցկացված Եվրոպայի ձյուդոյի գավաթի խաղարկության մասնակիցների թվում էին նաև ՀՀ երիտասարդական հավաքականի հինգ պատվիրակներ: Սպասելիքները գերազանցեցին Գրիգոր Իվանյանը (55 կգ, Երևան) և Գոռ Հարությունյանը (60 կգ, Վանաձոր): Նրանք հաղթեցին իրենց բոլոր մրցակիցներին, գրավեցին առաջին տեղն ու արժանացան գավաթակրի կոչմանը: Այս մասին տեղեկացնում են Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի մամուլի ծառայությունից:
Սինգապուրի պատանեկան օլիմպիական առաջին խաղերի ուղեգիր նվաճած Դավիթ Ղազարյանը (66 կգ, Վանաձոր) բավարարվեց 7-րդ տեղով:

Два армянских дзюдоиста стали обладателями Кубка Европы
В Киеве 15-16 мая 2010 года состоялся розыгрыш Кубка Европы по дзюдо среди молодежи. Как сообщает пресс-служба Национального олимпийского комитета Армении, молодежная сборная Армении была представлена пятью спортсменами.
Григор Иванян, выступающий в весовой категории до 55 кг (Ереван), и Гор Арутюнян в весовой категории 60 кг (Ванадзор) заняли первые места в своих весовых категориях, победив всех соперников.
Завоевавший путевку на первые юношеские Олимпийские игры в Сингапуре Давид Казарян (Ванадзор), представляющий Армению в весовой категории до 66 кг, занял 7 место.