Իրանի նախագահ. «Իրանի և Հայաստանի հարաբերություններն անկեղծ են և բարեկամական»
Իրանական «ԻՌԻԲ» լրատվական գործակալության փոխանցմամբ`Իրանի նախագահ Մահմուդ Ահմադինեժադը ՀՀ կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանի հետ հանդիպման ժամանակ հայ-իրանական հարաբերությունները բարեկամական և անկեղծ որակելով` նշել է, որ Իրանն ու Հայաստանը միմյանց հետ կապված են անխզելի կապով:
Իրանի նախագահը ավելացրել է. «Պետք է բոլոր հնարավորություններն օգտագործել` ի շահ Իրանի և Հայաստանի ժողովուրդների: Իրանը պատրաստ է գիտության բնագավառում ունեցած իր փորձը փոխանցել Հայաստանին:
Արմեն Աշոտյանը, ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի ողջույնները փոխանցելով Մահմուդ Ահմադինեժադին, նշել է, որ Հայաստանի և Իրանի միջև առկա բարձր մակարդակի հարաբերությունների պայմաններում գիտությունը ևս կարող է նպաստել երկու ժողովուրդների կենսամակարդակի բարձրացմանը և բարեկեցության ապահովմանը:
Հիշեցնենք, որ ՀՀ կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանի գլխավորած պատվիրակությունը մայիսի 21-ին հնգօրյա պաշտոնական այցով մեկնել է Իրանի Իսլամական Հանրապետություն:

Society 12:54 24/05/2010
Iranian “IRIB” news agency reported Iran’s President Mahmoud Ahmadinejad and Armenian Minister of Education and Science Armen Ashotyan had a meeting in Iran. During the meeting it has been highlighted that the Armenian-Iranian affairs are linked by inseparable ties.
Iran’s President said: “All the opportunities should be used in favor of Iran and Armenia. Iran is ready to share its science experience with Armenia.”
Armen Ashotyan conveyed Armenia’s Serzh Sargsyan’s greetings and stated that in the conditions of Armenian-Iranian ties science could also contribute to improvement of living standard and prosperity of our peoples.
It’s worth reminding that Minister of Education and Science Armen Ashotyan headed a delegation to Iran on May 21.