Հիլարի Քլինթոնը պատրաստվում է Կովկասյան շրջագայությո՞ւն կատարել
ԶԼՄ-ներում տարածված տեղեկությունները, որ ԱՄՆ պետքարտուղար Հիլարի Քլինթոնը պատրաստվում է այցելել Վրաստան, չի հերքել Վրաստանի նախագահի մամուլի քարտողար Մանանա Մանջգալաձեն` նշելով.
«Կովկասյան շրջագայության շրջանակներում Հիլարի Քլինթոնի հավանական այցը չի բացառվում»: Այս մասին հաղորդում է Ռեգնում լրատվական գործակալությունը:
«Վրաստանն ու Ամերիկան ռազմավարական գործընկերներ են: Մեր երկրների միջև հաճախ են կատարվում բարձր մակարդակի այցելություններ և չի բացառվում նաև այս ձևաչափով այցելությունը»,- ասել է մամլո խոսնակը:

Хиллари Клинтон совершит Кавказское турне?
Пресс-секретарь грузинского президента Манана Манджгаладзе не опровергла появившуюся в СМИ информацию о возможном визите госсекретаря США Хиллари Клинтон в Грузию в рамках регионального турне, сообщает агентство Regnum.
"В СМИ распространилась информация о возможном визите и это не исключено в рамках Кавказского турне госсекретаря" - заявила Манджгаладзе.
"Грузия и Америка являются стратегическими партнерами. Между нашими странами часто совершаются визиты на высоком уровне. В Грузии не раз бывали американские гости высокого уровня и визит в этом формате не исключен, хотя, когда станут известны точные детали, мы публично сделаем заявление в связи с этим", - отметила пресс-секретарь президента Грузии.