Տնտեսություն 14:44 05/06/2010
Orange-ը շարունակում է համայնքային զարգացմանն ուղղված իր բարեգործական ծրագրերի իրականացումը: Այսօր Տավուշի մարզի Նոյեմբերյան քաղաքում բացվեց գերարագ ինտերնետով ապահովված արդիական համակարգչային կենտրոն, որը հիմնվել է Orange-ի և «Շեն» բարեգործական կազմակերության համատեղ ջանքերով, ռազմավարական գործընկերության շրջանակներում:
Ընկերության մամուլի ծառայության տեղեկացմամբ, նորաբաց համակարգչային սրահը համալրված է 7 համակարգչով, տպիչ/սկաներով, հարմարավետ կահավորանքով և Orange Flybox 3G երթուղիչով, որը Նոյեմբերյանի բնակիչներին հնարավորություն է տալու ոչ միայն կապի մեջ լինել աշխարհի հետ, այլ նաև մասնակցել համակարգչային դասընթացների:
«Որպես հեռահաղորդակցման օպերատոր` մենք կարծում ենք, որ ժամանակակից աշխարհում հեռավորությունները չափվում են ոչ թե կիլոմետրերով, այլ այն ժամանակով, որ մարդկանց պետք է իրար հետ կապվելու համար: Այս պահին մենք գտնվում ենք Հայաստանի ամենահեռավոր կետերից մեկում, սակայն Orange-ի ընդարձակ 3G+ ցանցի շնորհիվ այստեղի բնակիչները մեկ ակնթարթում կարող են կապ հաստատել աշխարհի ցանկացած կետի հետ», ասաց Orange-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան համակարգչային կենտրոնի բացման արարողության ժամանակ:
«Կարծում ենք, որ Հայաստանի ապագան ոչ միայն մեծ քաղաքներն են, այլ նաև փոքր քաղաքներն ու գյուղերը, և շնորհալի մարդիկ այստեղ պիտի ունենան նույն հնարավորությունները, ինչ մայրաքաղաքում: Այս գիտակցությամբ է Orange-ը կառուցել Հայաստանի ամենաընդարձակ գերժամանակակից 3G+ ցանցը, որն արդեն ծածկում է Հայաստանի բնակչության ավելի քան 85%-ը», ասաց Orange-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան:
Ինչպես Orange-ի մյուս ծրագրերի դեպքում, այս ծրագիրը նույնպես հարազատ է ընկերության «միասին կարող ենք ավելին» կարգախոսին, քանի որ իրականություն է դարձել Orange-ի, Շենի և համայնքի միասնական ջանքերով, ինչն էլ երաշխավորելու է ծրագրի հարատևությունն ու երկարատև հաջողությունը: Նախագծի համար Orange-ը տրամադրել է 2.344.000 դրամ:
Orange-ի այս նախաձեռնությունն իրականացվել է հեռավոր և խոցելի համայնքների աջակցության և կայուն զարգացման ռազմավարական ծրագրի շրջանակներում, որի նպատակն է խթանել և աջակցել այդ համայնքների սոցիալ-տնտեսական զարգացմանը և վերջիններիս հնարավորություն տալ օգտվել 21-րդ դարի տեխնոլոգիական բարիքներից:

Economy 15:02 05/06/2010
Orange keeps realizing charity projects directed to community development. A modern computer center furnished with broadband Internet was opened today in Noyemberyan city of Tavush Marz with joint efforts of Orange and “Shen” charity organization in the frames of strategic partnership.
The newly opened computer center is equipped with 7 computers, printer/scanner, comfortable furniture and Orange Flybox 3G router, which will provide possibility to the residents of Noyemberyan not only be connected with the world, but also participate in computer courses, Orange Armenia press office reported.
“As a telecommunication brand, we think that in nowadays world distances are not measured by kilometers but by the time people need to be connected with each other. Now we are in one the the farthest places of Armenia, but thanks to Orange wide 3G+ network the habitants of this town can be connected with any part of the world”, said Bruno Duthoit, Orange CEO during inauguration ceremony of the computer center.
“We believe that not only the big cities are the future of Armenia, but also the small towns and villages, and talented people here shall have the same possibilities as in the capital. That’s with this philosophy that Orange has built the widest 3G+ network of Armenia, which now covers more than 85% of the population,” said Bruno Duthoit, Orange CEO.
As other projects, this project is carrying the vision of the company “together we can do more”, as it has been realized by joint efforts of Orange, Shen and the community, which will ensure its sustainability and long-term success. For implementation of this project Orange has allotted total AMD 2,344,000.
This initiative of Orange was implemented in the frames of the strategical program on support to sustainable development of remote and vulnerable communities, which aims to boost and support social and economical development of these communities and make them benefit from the technologies of 21st century.