«Կենսաբանություն» առարկայի միասնական քննությունից անբավարար է ստացել 400 դիմորդ
«Կենսաբանություն», «Աշխարհագրություն», «Ընդհանուր պատմություն» առարկաներից անցկացված միասնական քննությունների արդյունքներն արդեն հրապարկվել են: Այս մասին այսօր լրագրողներին հայտնեց Գնահատման և թեստավորման կենտրոնի (ԳԹԿ) մամուլի պատասխանատու Գայանե Մանուկյանը:
Նա նշեց, որ «Կենսաբանություն» առարկայից 17.5-20 միավոր է ստացել 81 դիմորդ, 13.5-17.25 միավոր է հավաքել 40 դիմորդ, 7.5-13.25 միավոր է հավաքել 806 դիմորդ, իսկ դրական միավորի շեմը չի հաղթահարել 400 դիմորդ: Այս առարկայի միասնական քննության միջին միավորը 10,8-ն է:
«Ընդհանուր պատմություն» առարկայի միասնական քննության միջին միավորը 12.9 –ն է: Ընդհանուր պատմությունից 17.5-20 միավոր է ստացել 64 դիմորդ, 13.5-17.25 միավոր է հավաքել 176 դիմորդ, 7.5-13.25 միավոր է հավաքել 205 դիմորդ, իսկ դրական միավորի շեմը չի հաղթահարել 36 դիմորդ:
«Աշխարհագրություն» առարկայից 17.5-20 միավոր է ստացել 14 դիմորդ, 13.5-17.25 միավոր է հավաքել 91 դիմորդ, 7.5-13.25 միավոր է հավաքել 156 դիմորդ, իսկ դրական միավորի շեմը չի հաղթահարել 53 դիմորդ:
Նշենք, որ հունիսի 1–ին «Կենսաբանություն» առարկայից միասնական քննությանը մասնակցելու համար դիմում-հայտ էր ներկայացրել 1763 դիմորդ, բացակայել է 72 -ը, «Ընդհանուր պատմություն» առարկայից՝ 512, բացակայել է 31-ը, «Աշխարհագրություն» առարկայից՝ 329 դիմորդ, բացակայել է 15-ը։

Образование 17:49 08/06/2010
Обнародованы результаты единых госэкзаменов по предметам “Биология”, “География” и “Всеобщая история”. Об этом сегодня сообщила журналистам ответственная по связям с прессой Центра оценки и тестирования Гаяне Манукян.
Она отметила, что 17.5-20 баллов по биологии набрал 81 абитуриент, 13.5-17.25 – примерно 40 поступающих, 7.5-13.25 баллов – 806 абитуриентов, а 400 человек провалили экзамен. Средний балл ЕГЭ за этот предмет составил 10.8.
Средний балл ЕГЭ по предмету “Всеобщая история” составил 12.9 баллов. 17.5-20 баллов по этому предмету набрали 64 абитуриента, 13.5-17.25 – 176 поступающих, 7.5-13.25 баллов – 205 абитуриентов, а 36 поступающих не смогли преодолеть минимальный барьер для положительного балла.
На 17.5-20 баллов ЕГЭ по географии сдали 14 абитуриентов, 13.5-17.25 баллов набрал 91 поступающий, 7.5-13.25 баллов – 156 абитуриентов, а 53 - провалили экзамен.
Отметим, что для принятия участия в ЕГЭ по биологии заявки представили 1763 абитуриента, из них 72 не явились на экзамен, по всеобщей истории – 512, не явился 31, и по географии – 329 абитуриента, не явились 15.