Տնտեսություն 14:40 11/06/2010
Այսօր Թումանյան և Նալբանդյան խաչմերուկում բացվեց նոր ՍԹԱՐ սուպերմարկետ, որը ՍԹԱՐ առևտրային ցանցում թվով 14-րդն է, իսկ Կենտրոն համայնքում` 4-րդը: Սուպերմարկետը հանդես կգա որպես փոքր ֆորմատի խանութ` լրիվ ինքնասպասարկմամբ:
Ինչպես ՍԹԱՐ առևտրային ցանցի գործադիր տնօրեն Վահան Քերոբյանը նշեց լրագրողների հետ զրույցում, խանութում ներդրվել են մի շարք նորագույն տեխնոլոգիաներ. Օրինակ ինքնասպասարկման կշեռքը:
Բացի այդ, առաջին անգամ Հայաստանում կկիրառվի գնի ճշգրտման մեքենա, սա այն դեպքում, երբ գինը ապրանքի վրա նշված չի լինի:
«Այժմ, արդեն կիրառելով մեր բոլոր նորամուծությունները, մենք պատրաստ ենք բացել նոր խանութներ: Այդ տարվա ընթացքում կբացվեն ևս մի քանի փոքր ֆորմատի խանութներ, որից 2-ը` Աջափնյակում և Արաբկիրում»,-ասաց գործադիր տնօրենը:
Մինչ այս խանութի պաշտոնական բացումն ու առաջին հաճախորդի խանութ մտնելը` ՍԹԱՐ խանութն օրհնեց Տեր Շմավոն քահանա Ղևոնդյանը: Բացման արարողությանը ներկա էին մի շարք պաշտոնյաներ ու հյուրեր:

Economy 15:23 11/06/2010
New “Star” supermarket has opened at Tumanyan-Nalbandian crossroads, Yerevan. This is the 14th Star chain store, 4th in the center of the city. It is a small format, self-service store.
The executive director of “Star” chain store Vahan Kerobyan told reporters that a number of modern technologies, like self-service scale, have been invested into the store.
Besides, for the first time in Armenia a special machine will be used to specify the price of the goods if there is no price label.
“This year we are planning to open several more small stores, including two in Ajapnyak and Arabkir communities,” he said.
Before the opening, the store was blessed by Priest Shmavon Gevondyan. A number of officials, guests were attending the opening ceremony.