Արցախի ապահովագրական շուկայի հարցերն են քննարկվել նախագահի մոտ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 12-ին ընդունել է Ստեփանակերտում անցկացվող Հայաստանի ապահովագրողների արտագնա համաժողովի մասնակիցներին: Այդ մասին տեղեկացնում են Արցախի նախագահի լրատվական ծառայությունից:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Արցախի ապահովագրական շուկայի կայացմանն ու զարգացմանը, ինչպես նաեւ Արցախում մատուցվող ապահովագրական ծառայությունների տեսակների ընդլայնմանը վերաբերող հարցեր:
Բակո Սահակյանն ընդգծել է Հայաստանի ապահովագրական ընկերությունների հետ փոխշահավետ գործունեություն հաստատելու շահագրգռվածությունը` այն դիտելով որպես տնտեսության զարգացման կարեւոր գործոններից մեկը:
Հանդիպմանը մասնակցել են Արցախի Հանրապետության փոխվարչապետ, ֆինանսների նախարար Սպարտակ Թևոսյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

В Степанакерте были обсуждены вопросы развития страхового рынка
Президент Республики Арцах Бако Саакян принял 12 июня участников проходящего в Степанакерте выездного форума страховщиков Армении.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся становления и развития страхового рынка в Арцахе, равно как и расширения видов предоставляемых в Арцахе страховых услуг, сообщили в Главном информационном управлении аппарата президента Арцаха.
Глава государства подчеркнул заинтересованность в налаживании взаимовыгодного сотрудничества со страховыми компаниями Армении, рассматривая это как один из важных факторов развития экономики.
Во встрече приняли участие вице-премьер, министр финансов Республики Арцах Спартак Тевосян, другие должностные лица.