Արցախի ապահովագրական շուկայի հարցերն են քննարկվել նախագահի մոտ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 12-ին ընդունել է Ստեփանակերտում անցկացվող Հայաստանի ապահովագրողների արտագնա համաժողովի մասնակիցներին: Այդ մասին տեղեկացնում են Արցախի նախագահի լրատվական ծառայությունից:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Արցախի ապահովագրական շուկայի կայացմանն ու զարգացմանը, ինչպես նաեւ Արցախում մատուցվող ապահովագրական ծառայությունների տեսակների ընդլայնմանը վերաբերող հարցեր:
Բակո Սահակյանն ընդգծել է Հայաստանի ապահովագրական ընկերությունների հետ փոխշահավետ գործունեություն հաստատելու շահագրգռվածությունը` այն դիտելով որպես տնտեսության զարգացման կարեւոր գործոններից մեկը:
Հանդիպմանը մասնակցել են Արցախի Հանրապետության փոխվարչապետ, ֆինանսների նախարար Սպարտակ Թևոսյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Economy 15:43 12/06/2010
On 12 June President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan received members of the circuit forum of the Armenian insurers held in Stepanakert, the central information department of Artsakh president's office reported.
Issues related to establishing and developing insurance market in Artsakh, as well as widening different types of insurance services rendered in Artsakh were discussed during the meeting.
Bako Sahakyan underlined the interest in establishing mutually beneficial activity with Armenian insurance companies considering it among the pivotal factors of economic development.
Vice-PM, Finance Minister of the Artsakh Republic Spartak Tevosyan and other officials partook at the meeting.