Քաղաքական 11:09 14/06/2010
Մարտի 4-ին ԱՄՆ Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի կողմից Հայոց ցեղասպանության դատապարտման մասին բանաձևի ընդունման պատճառով հետաձգված Թուրք արդյունաբերողների և գործարարների միության (TÜSİAD) այցն ԱՄՆ տեղի կունենա այս շաբաթ: Նախնական տվյալներով` այցելությունը կիրականացվի հունիսի 16-17-ը: Այս մասին տեղեկացնում է թուրքական «Սի Էն Էն թուրք» (CNNTurk) լրատվական ծառայությունը:
Թուրքիայից մեկնելիք պատվիրակությունը գլխավորելու է (TÜSİAD)-ի տնօրեն Ումիթ Բոյները, որը Վաշինգտոնում պետք է հանդիպի ԱՄՆ պետքարտուղար Հիլարի Քլինթոնի հետ: Այդ այցի շրջանակներում թուրք պատվիրակները հանդիպումներ են ունենալու նաև Կոնգրեսի անդամների, տարբեր վերլուծական կենտրոնների, հասարակական կազմակերպությունների և լրատվամիջոցների ներկայացուցիչների հետ:

Политика 11:46 14/06/2010
Отложенный ранее визит делегации Союза промышленников и предпринимателей Турции (TÜSİAD) в США состоится по предварительным данным 16-17 июня. Об этом сообщает CNNTurk. Напомним, что визит должен был состояться еще в марте этого года, но был отложен в связи с принятием 4 марта армянской резолюции в комитете по иностранным делам Палаты представителей Конгресса США.
Согласно источнику, делегацию возглавит директор TÜSİAD Умит Бойнер, который в Вашингтоне встретится с госсекретарем США Хиллари Клинтон. В рамках визита турецкие делегаты встретятся также с членами Конгресса, представителями различных аналитических центров, общественных организаций и СМИ.