Արցախում քննարկել են պետական գնումների գործակալության գործունեության վերաբերյալ հարցեր
Նախագահ Բակո Սահակյանի մոտ այսօր անց է կացվել աշխատանքային խորհրդակցություն՝ նվիրված Արցախի Հանրապետության պետական գնումների գործակալության գործունեությանը:
Գերատեսչությունում իրականացված ստուգումների վերաբերյալ զեկույցով հանդես է եկել հանրապետության վերահսկիչ պալատի նախագահ Արթուր Մոսիյանը:
Երկրի ղեկավարն ընդգծել է գործակալության աշխատանքների արդյունավետության բարձրացման կարևորությունը և այդ նպատակով հանձնարարել է ստեղծել աշխատանքային խումբ՝ իշխանության տարբեր թևերի ներկայացուցիչների մասնակցությամբ: Հիմնախնդիրը համապարփակ ձևով ուսումնասիրելուց հետո խումբը պետք է ներկայացնի միջոցառումների փաթեթ՝ ուղղված կառույցի աշխատանքների օպտիմալացմանը:
Խորհրդակցությանը մասնակցում էին Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, վարչապետ Արա Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք: Այս մասին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:

Экономика 17:38 16/06/2010
Президент Бако Саакян провел сегодня рабочее совещание, посвященное деятельности агентства по госзакупкам Республики Арцах.
По результатам проверок, проведенных в ведомстве, с докладом выступил председатель счетной палаты республики Артур Мосиян, сообщили в Главном информационном управлении аппарата президента Арцаха.
Глава государства подчеркнул необходимость повышения эффективности деятельности агентства, в связи с чем поручил сформировать рабочую группу с участием представителей разных ветвей власти. После всестороннего изучения проблемы, группа должна представить пакет мероприятий по оптимизацию работы структуры.
В совещании приняли участие председатель Национального собрания Республики Арцах Ашот Гулян, премьер-министр Ара Арутюнян, другие должностные лица.