Եվրատեսիլի հայաստանյան մասնակցին կընտրի խորհուրդը. Կատարողի մրցույթ այլևս չի լինի
«Եվրատեսիլ-2011 մրցույթի համար Հայաստանը ներկայացնող մասնակցին կընտրի Հանրային հեռուստառադիոընկերության գեղարվեստական խորհուրդը: Այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց Հանրային հեռուստառադիոընկերության խորհրդի նախագահ Ալեքսան Հարությունյանը:
Նրա խոսքով, այսուհետ կատարողի մրցույթ չի անցկացվի: Հիշյալ խորհուրդը կընտրի կատարողին, կհայտարարեն միայն երգի մրցույթ, որպեսզի պատասխանտվության առումով հստակություն լինի:
Ինչ վերաբերում է այս տարվա մրցույթում Հայաստանը ներկայացրած մասնակցին, ապա բանախոսը նկատեց. «Եվա Ռիվասը գուցե մեզ համար լավ տեղ չզբաղեցրեց, սակայն նրա ելույթը շատ լավն էր»:

Участника конкурса “Евровидение-2011” от Армении выберет худсовет ОТА
Представителя Армении на конкурсе “Евровидение - 2011” выберет художественный совет Общественной телерадиокомпании, сообщил сегодня на пресс-конференции глава Совета Общественной телерадиокомпании РА Алексан Арутюнян.
По его словам, впредь исполнительского конкурса не будет. Исполнителя выберет вышеназванный совет, будет объявляться только конкурс песни, чтобы в плане ответственности была внесена ясность.
Что касается участницы, представившей Армению на европейском конкурсе в этом году, то А. Арутюнян заметил: “Ева Ривас, быть может, не заняла для нас хорошего места, но ее выступление было очень хорошим”.