Առողջություն 15:46 21/06/2010
ՍԹԱՐ-ի կողմից «Լեյկիմիայով հիվանդ մանուկների բարեգործական հիմնադրամ»-ի համար հավաքագրված գումարը կազմեց ավելի քան 4 մլն դրամ
ՍԹԱՐ առևտրային ցանցը ամփոփեց «Միասին օգնենք երեխաներին» բարեգործական ակցիայի արդյունքները: Ինչպես 2009-ին ակցիան կազմակերպվել էր երեխաների պաշտպանության օրվա առթիվ, որի նպատակն էր հայթայթել ֆինանսական միջոցներ «Լեյկեմիայով հիվանդ մանուկների բարեգործական ֆոնդ»-ի համար, որը հիմնվել է Ռ. Օ. Յոլյանի անվան Արյունաբանական կենտրոնի Մանկական բաժանմունքի հիման վրա (ՀՀ Առողջապահության Նախարարություն):
«ՍԹԱՐ»-ի մամուլի ծառայության տեղեկացմամբ, ընկերության Կենտրոնական գրասենյակի աշխատակիցները հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Նաիրա Սիմոնյանի հետ միասին բացեցին կապարակնքված արկղերը, որտեղ գտնվում էին ՍԹԱՐ առևտրային ցանցի հաճախորդների կատարած նվիրատվությունները: Հաշվարկների արդյունքում հավաքվեց 303 970 դրամ գումար: Դեռևս ակցիայի սկզում ՍԹԱՐ-ի անձնակազմի կողմից նվիրաբերվեց 459 000 դրամ, իսկ համաձայն ՍԹԱՐ-ի ղեկավարության խոստմանը հաճախորդների և աշխատակիցների կողմից հավաքված գումարին ավելացվեց ևս 1 200 000դրամ:
Բացի այդ, ընկերությունը առաջարկել էր իր գործընկերներին և մատակարարներին միանալ ակցիային, որի արդյունքում հավաքվեց 2 245 000 դրամ: Ակցիային մասնակցել են հետևյալ կազմակերպությունները. ԱՁ Խաչիկ Խաչիկյան, Իմիջ ՄԳ ՍՊԸ, Սովրանո ՍՊԸ, Արտֆուդ Արտաշատի պահածոների գործարան, Սիս Նատուրալ ՍՊԸ, Ամերիա Ֆուդ, Ապեյրոն, Ինվեստ Ինտորգ ՍՊԸ, Պոլիտան ՍՊԸ, Բարսիս ՍՊԸ, Ակվատեխավտոմատիկ ՓԲԸ, Պռոշյանի Կոնյակի Գործարան, Ունիվերսամ Ավան ՍՊԸ, Լինդա ՍՊԸ:
Այսպիսով, ՍԹԱՐ-ի կողմից «Լեյկիմիայով հիվանդ մանուկների բարեգործական հիմնադրամ»-ի համար հավաքագրված գումարը կազմեց 4 207 970 դրամ: Հավաքագրված միջոցների հանձնումը «Լեյկիմիայով հիվանդ մանուկների բարեգործական հիմնադրամ»-ի գործադիր տնօրեն Նաիրա Սիմոնյանին և հիմնադրամի ներկայացուցիչներին տեղի կունենա հունիսի 22-ին 13:30-ին Ռ. Օ. Յոլյանի անվան Արյունաբանական կենտրոնում, որը գտնվում է Ներսիսյան 7 հասցեում: Նվիրատվության հանձնման արարողությանը ներկա կլինեն ՀՀ Առողջապահության նախարարության ներկացուցիչներ:
Հիմնադրամին աջակցությունն իրականացվում է ՍԹԱՐ սուպերմարկետի բարեգործական և սոցիալական քաղաքականության շրջանակներում: Նախատեսվում է նվիրաբերված միջոցներն օգտագործել Արյունաբանական կենտրոնի մանկական բաժանմունքում վերանորոգման աշխատանքների շարունակմանը, հիվանդասենյակների կահավորման և մնացած նպատակների իրականացմանը:
ՍԹԱՐ-ի ղեկավարությունը և աշխատակազմն իրենց խորին շնորհակալությունն են հայտնում բոլոր այն հաճախորդներին և գործընկերներին, ովքեր մասնակեցել են «Միասին օգնենք երեխաներին» ակցիային:

Здоровье 15:47 21/06/2010
Как в 2009году, в этом году также мероприятие было приурочено ко Дню защиты детей, его целью стал сбор денежных средств для «Благотворительного фонда детей больных лейкемией», созданного на базе Детского отделения Гематологического Центра им. профессора Р.О. Йоляна (ЗАО Министерства Здравоохранения РА).
Сотрудниками головного офиса компании, в присутствии исполнительного директора Фонда Наиры Симонян, были вскрыты запломбированные ящики, в которые покупатели супермаркетов СТАР делали свои пожертвования. В результате подсчетов собралась сумма в 303 970 драмов.
Еще на старте акции, коллективом компании была пожертвована сумма в 459 000 драмов, а согласно обещанию руководства «Стара» удвоить собранную покупателями и сотрудниками сумму, выходит, что компания пожертвует детскому фонду 1 200 000 драмов.
Кроме этого, коллектив компании разослал предложение присоединиться к акции своим поставщикам и партнерам, в результате чего была собрана сумма в 2 245 000 драмов. В акции приняли участие компании: ЧП Хачик Хачикян, ООO Имидж МГ, ООО Соврано, ООО Политан, “Артфуд” Арташатский Консервный Завод, ООО Сис Натурал, Америа Фуд, Апейрон, ООО Инвест Инторг, ООО Барсис, ЗАО Акватехавтоматик, Прошянский Коньячный Завод, ООО Универсам Аван, ООО Линда.
Таким образом, общая сумма пожертвований собранных компанией СТАР для «Благотворительного фонда детей больных лейкемией» составила 4 207 970 драмов.
Передача собранных средств исполнительному директору Фонда Наире Симонян и представителям фонда, произойдет 22 июня в 13.30 в Гематологическом Центре им. профессора Р.О. Йоляна на ул. Нерсесяна, 7. На процедуре передачи планируется также присутствие представителей Министерства Здравоохранения РА.
Поддержка фонда осуществляется в рамках благотворительной и социальной политики сети супермаркетов СТАР. Пожертвованные средства планируется направить на обустройство палат и других нужд Фонда.
Коллектив и руководство сети супермаркетов СТАР искренне благодарит всех покупателей и партнеров, принявших участие в благотворительной акции «Поможем детям вместе».