«Զերկալո». Ադրբեջանցի զինծառայողները շարունակում են միմյանց սպանել
Հունիսի 29-ին, Ադրբեջանի զինված ուժերի զորամասերից մեկում տեղի ունեցած միջադեպի կապակցությամբ հետաքննությունը շարունակվում է: Խոսքը վերաբերվում է զինծառայող Ջաֆար Մամեդրզաևի կողմից համածառայակից ընկերներին սպանելու և ինքնասպան լինելու փաստին: Այս մասին տեղեկացնում է «Թուրան» լրատվական գործակալությունը:
Գործակալությունը տեղեկացնում է, որ ոչ պաշտոնական տեղեկությունների, սպանության պատճառը զինծառայողների միջև գոյություն ունեցող ոչ կանոնադրական հարաբերություններն են եղել՝ հավելելով, որ վերջին ժամանակներս ադրբեջանական բանակում նմանօրինակ մի շարք միջադեպեր են գրանցվել:
Այդ դեպքերից ամենածանր մեկը տեղի էր ունեցել սույն տարվա հունավրի 28-ին, երբ երկու զինծառայողներ 8 սպա էին գնդակահարել, որոնցից մեկը նույն զորամասի հրամանատարն է եղել: Այն ժամանակ ևս պաշտպանության նախարարությունը խոստացավ բացահայտել միջադեպի պատճառները, սակայն դա այդպես էլ չիրականացվեց:
Իսկ ահա ադրբեջանական «Զերկալո» պարբերականը գրել է, թե մինչ պետական քարոզչությունը շարունակում է խոսել ադրբեջանական բանակի հզորության մասին, այդ նույն բանակի զինծառայողները շարունակում են միմյանց սպանել

The criminal case concerning the June 29 shooting of Ilkin Gakhramanova, Elvina Aliev, and Musaev Asif by their colleague, National Army soldier Jafar Mamedrzaevym, continues, Turan informs.
According to the source, duty violations were at the root of the killings. After shooting his colleagues, Mamedrzaev shot himself.
Over the last year, several similar cases have occurred within the National Army, resulting in the killing or wounding of about two dozen people. The most severe case occurred on February 28 in the Dashkensanskom area, when two soldiers shot eight officers, including the unit commander, and then shot themselves. As always, the Defense Ministry pledged to make public the reasons behind the tragedy, but this was not done.
“Zerkalo” writes that by the time the state propaganda continues to raise the strength of the Azerbaijani army, it is these very strong militaries that keep killing each other.