Հասարակություն 11:33 24/07/2010
Հայաստանի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը օգոստոսի 10-ից մինչև 14-ը Եվրոպայում բուժզննում է անցնելու: Այդպիսի խորհուրդ նրան տվել է իր երևանյան բժիշկը: Այդ մասին հայտարարել է հենց ինքը վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը:
«Ես մտադիր եմ բուժզննում անցնել եվրոպական բժշկական կենտրոններից մեկում: Այդպիսի խորհուրդ տվել է ինձ հենց իմ երևանցի բժիշկը: Բուժզննումից հետո ես ողջ թափով կրկին գործի եմ անցնելու», -հավելել է նա:
Հիշեցնենք, որ ապրիլի սկզբին Սարգսյանը հոսպիտալացվել էր «Նաիրի» բժշկական կենտրոն` արյան ճնշման բարձրացման պատճառով, սակայն հաջորդ օրն իսկ դուրս էր գրվել հիվանդանոցից:

Премьер-министр Армении пройдет медобследование в Европе
Премьер-министр Армении Тигран Саркисян с 10 по 14 августа пройдет медицинское обследование в Европе. Это посоветовал ему его ереванский врач. Об этом сообщил сам премьер-министр в интервью ряду телеканалов Армении.
«Я намерен пройти медицинское обследование в одном из европейских центров Европы по совету моего ереванского врача. После лечения я со всей энергией приступлю к выполнению программ на 2010 год», - сказал Саркисян.
Напомним, что в начале апреля премьер-министр был госпитализирован в медицинский центр "Наири" в связи с повышенным артериальным давлением, но на следующий день был выписан из больницы.