Տնտեսություն 17:59 29/07/2010
Toyota Motor Corpo           ration-ը հայտարարել է, որ հետ է կանչում ԱՄՆ շուկա դուրս եկած 412 հազար մարդատար ավտոմենքենա` ղեկի կառավարման մեջ որոշ անհարթություններ վերացնելու համար, տեղեկացնում է «Reuters»-ը:
Toyota-ն, որը մեկ տարվա ընթացքում հետ է կանչել արդեն իսկ 10 մլն ավտոմեքենա, այժմ հետ է կանչում 373 հազար 2000-2004 թվականների Avalon մակնիշի մեքենաներ` ղեկի կառավարման համակարգում առկա անհարթությունները շտկելու համար:
Բացի այդ Toyota-ն հետ է կանչում նաև 39 հազար 2003-2007 թվականների LX470 մակնիշի սպորտային մեքենաներ, որոնք նույնպես որոշ խնդիրներ են ունեցել ղեկի կառավարման համակարգում:

In the world 18:31 29/07/2010
Japan's Toyota Motor Corp said today it would recall 412,000 high-end passenger cars in the United States to fix steering problems, Reuters reported.
Toyota, which has conducted a string of recalls this year, will recall 373,000 of its 2000-2004 model year Avalon saloons because the steering lock bar in these vehicles could break under certain conditions, it said in a statement.
It will also recall 39,000 of its 2003-2007 model year LX470 sports utility vehicles to eliminate the risk of steering shaft disengagement.