Տարածաշրջան 16:36 03/08/2010
«Խուրալ» շաբաթաթերթի գլխավոր խմբագիր Ավազ Զեյնալին կարծում է, որ իր պարբերականի դեմ, վերջին ժամանակներս ներկայացվող դատական հայցերը պատվերով են կատարվում, ընդ որում դա արվում է իշխանական ամենաբարձր օղակներից:
«Թուրան» լրատվական գործակալության տեղեկացմամբ, այսօր կայացած մամուլի ասուլիսի ընթացքում վերջինս նշել է, թե իրենց թերթի դեմ դատական հայցեր ներկայացնելու նախաձեռնությունը պատկանում է երկրի նախագահի աշխատակազմի ղեկավար Ռամիզ Մեխտիևին:
Զեյնալիի խոսքերով, իր պարբերականի դեմ դատական հայց է ներկայացվել այն բանից հետո, երբ թերթում «Բախտիյար Վախաբզադեի դեմ Ռամիզ Մեխտիևի մահափորձ կատարելու պլանը» վերնագրով նյութ է տպվել:

Law 17:22 03/08/2010
The Editor-in-Chief of “Khural” weekly Avaz Zeynali says he thinks the court cases claimed against his weekly are done by someone’s order, which may be done by one of the highest governmental circles.
“Turan” news agency reported the editor-in-chief of the weekly claimed at news conference Tuesday that the initiative of those cases may belong to Ramiz Mekhtiev, the head of staff of the President’s Cabinet.
Zeynali declared after the weekly published a story “Ramiz Mekhtiev’s plan of Bakhtiyar Vakhabzade’s murder” court cases have been claimed against the weekly.