Մշակույթ 15:53 12/08/2010
«ԱրմենՏել» ընկերությունը սոցիալական ռազմավարության շրջանակում շարունակաբար աջակցում է մշակութային ծրագրերին` իրականացնելով դրանք «Հանուն պայծառ ապագայի» կարգախոսի ներքո:
«Ինձ ուրախացնում է այն հանգամանքը, որ մեր օգնության շնորհիվ երաժիշտները հնարավորություն ունեն զբաղվել իրենց սիրելի գործով, շարունակել ոգեշնչել մարդկանց իրենց երաժշտությամբ` դրանով իսկ բարձացնելով հասարակության հետաքրքրությունը նվագախմբային երաժշտության հանդեպ»,- նշել է «ԱրմենՏել» ՓԲԸ Գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
«ԱրմենՏել ընկերության ուշադրությունը մեր հանդեպ ապացուցում է, որ նվագախմբային երաժշտությունը դեռևս չի կորցրել իր արդիականությունը: Այն եղել է և կմնա սիրելի տարբեր տարիքային և մասնագիտության տեր մարդկանց շրջանում»-, նշել է «Երևան» փողային նվագախումբ ՀՈԱԿ-ի տնօրեն Ավետիք Պողոսյանը:
Նշենք, որ սա ընկերության առաջին սոցիալական ծրագիրը չէ երաժշտական արվեստին աջակցելու բնագավառում: 2009թ-ի սեպտեմբերին «ԱրմենՏել» ընկերության աջակցությամբ ստեղծվեց մանկական առաջին կամերային նվագախումբը: Երիտասարդ երաժիշտները արդեն հասցրել են սիրվել և գնահատվել մայրաքաղաքի և շրջանների հանդիսատեսի կողմից:

“АрменТел” продолжает программы поддержки музыкальных коллективов Армении
ЗАО «АрменТел» (торговая марка Beeline) объявляет о спонсорской поддержке Государственного духового оркестра «Ереван».
«Компания «АрменТел» в рамках своей корпоративной социальной стратегии регулярно содействует проектам культурной направленности, реализуя их под девизом «яркое будущее с Beeline». Мне отрадно думать, что наша поддержка поможет музыкантам заниматься любимым делом – продолжать вдохновлять людей своей игрой и, тем самым, способствовать повышению общественного интереса к оркестровой музыке», - отметил Генеральный директор ЗАО «АрменТел» Игорь Климко.
«Внимание компании «АрменТел» к коллективу и творчеству нашего оркестра доказывает, что оркестровая музыка не теряет своей актуальности в жизни общества. Он была и будет любима людьми всех возрастов и профессий. Мы искренне благодарны компании за оказанную нам поддержку», - отметил директор Государственной некоммерческой организации Духовой Оркестр «Ереван» Аветик Погосян.
Отметим, что это не первая программа компании в сфере поддержки музыкального искусства. В сентябре 2009 года при содействии компании «АрменТел» в Армении был создан первый детский камерный оркестр. Коллектив юных музыкантов уже успел полюбиться зрителям столицы и регионов Армении своим исполнениям произведений мировых классиков и современных композиторов.