Աշխարհում 15:53 13/08/2010
Գյուլ-Ալիև հանդիպմանը ԼՂ և հայ-թուրքական հարաբերությունների կարգավորման խնդրին առանձնահատուկ ուշադրություն է դարձվելու
Օգոստոսի 16-17-ը Թուրքիայի նախագահ Աբդուլա Գյուլը պաշտոնական այցով կլինի Ադրբեջանում: Այս մասին գրում է «Նեզավիսիմայա գազետա»-ն:
Թերթի տեղեկություններով, այցի ընթացքում փաստաթղթեր են ստորագրվելու էներգետիկ ոլորտում համագործակցության, ինչպես նաև` երկու երկրների միջև վիզային ռեժիմի վերացման վերաբերյալ:
Երկու երկրների ղեկավարների հանդիպման ընթացքում քննարկվելու են տնտեսական, տարածաշրջանային հարցեր, այդ թվում` հայ-ադրբեջանական հակամարտության լուծման հեռանկարներն ու հայ-թուրքական հարաբերությունների կարգավորումը: Վերլուծաբանների կարծիքով, վերջին երկու թեմաներին առանձնահատուկ ուշադրություն է դարձվելու:

Politics 16:14 13/08/2010
Turkish President Abdullah Gul will pay official visit to Azerbaijan on August 16-17, according to Nezavisimaya Gazeta.
As part of the visit, a number of documents are expected to be signed on cooperation in the sphere of energy, as well as lifting of the visa regime between the two countries.
The leaders of the two countries will raise economic, regional issues, including the perspectives of the settlement of the Armenian-Azerbaijani dispute and the Armenian-Turkish normalization. Experts think, the latter two issues will be in the spotlight.