Տարօրինակ խուճապ Բաքվում. Ալիևը երկնքից նշան է ստացել
Ադրբեջանի շատ բնակիչներ մտահոգված են: Նրանք Պետական դրոշի հրապարակում ադրբեջանական դրոշի երկրորդ անգամ պատռվելը ընդունել են որպես երկնքից տրված նշան:
Ինչպես պարզվել է, ամրացված դրոշի պատռված մասը տոկոսային առումով հավասար է ԼՂ տարածքին: Սնահավատ քաղաքացիները դա ընկալում են որպես ԼՂ և հարակից տարածքները Ադրբեջանի վերահսկողության ներքո վերադարձի հույսի վերջնական կորստի նշան:
Ընդ որում այս մասին միմյանց ականջին շշնջում են ու նամակներ են գրում ոչ միայն սովորական քաղաքացիները, այլև նման խոսակցություններ են շրջանառվում նաև Ադրբեջանի քաղաքական էլիտայի կուլիսներում` պաշտոնյանների աշխատասենյակներում ու տրանսպորտում, բլոգներում ու ֆորումներում:
Շատերը հատկապես խորհրդանշական են համարում այն, որ Ադրբեջանի պանծալի սուպեր դրոշը պատռվել է հենց ԼՂ անկախության օրը, մյուսները ուշադրություն են դարձնում այն բանին, որ դա տեղի է ունեցել Ռուսաստանի նախագահ Դմիտրի Մեդվեդևի Բաքու այցի օրը:

Region 14:53 06/09/2010
Many Azeribaijanis are concerned: Azerbaijani flag got torn for the second time in the State Flag Square. They think this a sign from above.
It turns the torn part is proportionally equal to the size of Nagorno-Karabakh territory. Biased civilians perceive this as a sign of loss of the final hope for retaking control over Karabakh and its adjacent territories by Azerbaijan.
Many think it is symbolic that Azerbaijan’s “super renowned” flag got torn on the very day of the Nagorno-Karabakh independence; others draw attention to its occurrence on the very day of the Russian President Dmitry Medvedev’s visit to Baku.