ԵԽԽՎ թուրք նախագահը Հայաստանի մասին խոսել է նախապայմաններով
Եվրախորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի նախագահ (ԵԽԽՎ) Մևլյութ Չավուշօղլուն Թուրքիայի եվրաանդամակցության թեմայով ելույթ է ունեցել Գոթեբորգում կազմակերպված կոնֆերանսում:
Ըստ թուրքական «Անկա» (Anka) լրատվական գործակալության` Չավուշօղլուն անդրադարձել է նաև հայ-թուրքական հարաբերությունների կարգավորման խնդրին:
«Թուրքիան ցանկանում է հարևան բոլոր երկրների հետ բարիդրացիական հարաբերությունների մեջ լինել: Հայաստանի հետ մեր հարաբերություններում ամենակարևոր պայմանն Ադրբեջանի գրավյալ տարածքների հանձնումն է: Երբ Հայաստանը կկատարի այդ պայմանը, այն ժամանակ էլ Հայաստանի հետ կկարգավորվեն մեր հարաբերությունները»,- ասել է ԵԽԽՎ թուրք նախագահը:

Region 11:53 06/09/2010
Mevlut Cavusoglu, a Turkish lawmaker and president of the Parliamentary Assembly of the Council of Europe (PACE), addressed on Saturday a conference "Role of Turkey in the European Union" in Gothenburg.
According to Turkish “Anka” news agency Cavusoglu referred to Armenian-Turkish normalization process.
Turkey is eager to boost relations with surrounding countries. We want Armenia to withdraw from Azerbaijani territories it has occupied. Our relations with Armenia will get normalized in case this condition is met,” PACE President declared.