Քաղաքական 11:57 06/09/2010
Սեպտեմբերի 5-ին, Հարավային Կովկասում Եվրամիության հատուկ ներկայացուցիչը Պիտեր Սեմնեբին ժամանել է Ադրբեջան, որի ժամանակ հանդիպումներ է ունենալու ադրբեջանական իշխանությունների հետ և խորհրակցություններ անցկացնելու վերջիններիս հետ: Այս մասին տեղեկացնում է «ԱՊԱ» լրատվական գործակալությունը:
Գործակալության տեղեկությունների համաձայն՝ Պ. Սեմնեբին նաև հանդիպելու է Ադրբեջանի քաղաքական կուսակցությունների և քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչների հետ:
ԵՄ հատուկ ներկայացուցչի այցի հիմնական նպատակներից մեկը՝  Ադրբեջանում, նոյեմբերի 7-ին սպասվող ընտրությունների նախաշեմին երկրում ստեղծված իրավիճակին ծանոթանալն է: Նրա այցն ավարտվելու է սեպտեմբերի 7-ին:

Peter Semneby pays visit to Azerbaijan
EU Special Representative for the South Caucasus Peter Semneby arrived on 5 September in Azerbaijan. According to “APA” news agency Mr. Semneby will have meetings and panel discussions with Azerbaijani authorities.
According to the agency P. Semneby will have meetings with the political parties in Azerbaijan and representatives of the civil society.
EU Special Representative’s mission to Azerbaijani is local forthcoming elections scheduled on 7 November. Peter Semneby finishes his trip to Azerbaijan on 7 September.