Տնտեսություն 10:36 07/09/2010
Երևանում կանցկացվի Հայ-բուլղարական առևտրատնտեսական և գիտատեխնիկական համագործակցության հանձնաժողովի նիստ
Սեպտեմբերի 9-10-ը Երևանում տեղի կունենա Հայ-բուլղարական առևտրատնտեսական և գիտատեխնիկական համագործակցության հանձնաժողովի 6-րդ նիստը:
Տրանսպորտի և կապի նախարարի մամուլի քարտուղար Սուսաննա Տոնոյանի տեղեկացմամբ, նիստի օրակարգում ընդգրկված են առևտրի, ներդրումների, տուրիզմի, տրանսպորտի, կապի, տեղեկատվական տեխնոլոգիաների, մանր և միջին գործարարության, կրթության և գիտության, մշակույթի և քաղաքաշինության բնագավառներում երկկողմ համագործակցության զարգացմանն ուղղված հարցեր:
Նշենք, որ Միջկառավարական հանձնաժողովի հայկական կողմը նախագահում է ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարար Մանուկ Վարդանյանը, իսկ բուլղարական կողմը` Բուլղարիայի Հանրապետության տրանսպորտի, տեղեկատվական տեխնոլոգիաների և կապի նախարար Ալեքսանդր Ցվետկովը:
Հայ-բուլղարական հանձնաժողովի նախորդ նիստը կայացել է 2008թ.-ի դեկտեմբերին` Բուլղարիայի մայրաքաղաք Սոֆիայում:

Economy 12:58 07/09/2010
The 6th sitting of the Armenian-Bulgarian intergovernmental commission for trade-economic and scientific-technical cooperation is due in Yerevan, Armenia September 9-10.
According to the press secretary for the Armenian Ministry of Transport and Communication Susanna Tonoyan, the agenda includes issues on boosting cooperation in the fields of trade, investments, tourism, transport, communication, IT, small and medium businesses, education and science, culture and urban planning.
The commission is chaired by the Minister of Transport and Communication Manuk Vardanyan from the Armenian side and the Minister of Transport, IT and Communication Alexander Tsvetkov from the Bulgarian side.