Հասարակություն 13:07 07/09/2010
Թուրքական բլոգներում հայտնվել է տեղեկություն այն մասին, որ Թուրքիայում արգելափակվել է աշխարհահռչակ Փլեյբոյ (Playboy) ամսագրի ինտերնետային կայքը: Ինչպես գրում են թուրք բլոգերները, Թուրքիան շարունակում է մնալ արգելքների երկիր: Այս անգամ Փլեյբոյի վրա է արգելք դրվել: Բլոգերները գրում են, որ կայքը Ռամազանից առաջ, օոստոսի 6-ին առանց որևէ դատական որոշման արգելափակվել է: Սակայն, սա Թուրքիայում կայքերի արգելափակման առաջին դեպքը չէ:
Հիշեցնենք, որ 2008 թվականի մայիսի 5-ին Աթաթուրքին վիրավորող բովանդակությամբ հոլովակներ ներառելու պատճառով Անկարայի դատարանի կողմից արգելք սահմանվեց Յութուբ (youtube.com) կայքի վրա:
Նշենք , որ տղամարդկանց կողմից սիրված կայքը փակվել է «Համացանցում տեղ գտած նյութերի համակարգման և այդ նյութերի միջոցով տարածվող մեղքերի դեմ պայքարի մասին 5651 օրենքի» հիման վրա:

Society 15:24 07/09/2010
Turkey has put a ban on the website of the well-known Playboy magazine, Turkish blogs inform. According to Turkish bloggers, Turkey continues to be a country of prohibitions and limitations. This time a ban was put on Playboy. Bloggers say, the website was banned on August 6, with the religious holidays after the fasting month of Ramadan on the doorstep. Access to the site was suspended without a related court decision. However, this is not the first case Turkey has banned a website.
Access to the global video sharing site YouTube.com has been banned since 5 May 2008 under allegations of "hosting contents against Atatürk" after Ankara court passed a decision on it.
Decision on Playboy ban, taken on August 6, is based on an "a legal evaluation and a technical investigation carried out in the scope of index crimes according to law no. 5651".