Հասարակություն 13:07 07/09/2010
Թուրքական բլոգներում հայտնվել է տեղեկություն այն մասին, որ Թուրքիայում արգելափակվել է աշխարհահռչակ Փլեյբոյ (Playboy) ամսագրի ինտերնետային կայքը: Ինչպես գրում են թուրք բլոգերները, Թուրքիան շարունակում է մնալ արգելքների երկիր: Այս անգամ Փլեյբոյի վրա է արգելք դրվել: Բլոգերները գրում են, որ կայքը Ռամազանից առաջ, օոստոսի 6-ին առանց որևէ դատական որոշման արգելափակվել է: Սակայն, սա Թուրքիայում կայքերի արգելափակման առաջին դեպքը չէ:
Հիշեցնենք, որ 2008 թվականի մայիսի 5-ին Աթաթուրքին վիրավորող բովանդակությամբ հոլովակներ ներառելու պատճառով Անկարայի դատարանի կողմից արգելք սահմանվեց Յութուբ (youtube.com) կայքի վրա:
Նշենք , որ տղամարդկանց կողմից սիրված կայքը փակվել է «Համացանցում տեղ գտած նյութերի համակարգման և այդ նյութերի միջոցով տարածվող մեղքերի դեմ պայքարի մասին 5651 օրենքի» հիման վրա:

Общество 13:44 07/09/2010
В турецких блогах появилась информация о том, что в Турции заблокирован сайт всемирно известного журнала Playboy.
Как пишут турецкие блогеры, Турция продолжает оставаться страной запретов. На этот раз запрет наложили на Playboy, сайт которого заблокировали 6 августа, до Рамазана, без какого-либо судебного решения. Однако это не первый случай блокирования сайтов в Турции.
Напомним, что 5 мая 2008 года по причине размещения видеороликов с содержанием, оскорбляющим Ататюрка, решением суда Анкары был наложен запрет на сайт youtube.com.
Отметим, что любимый мужчинами сайт был закрыт на основе закона «О координации материалов в Интернете и борьбе с грехами, распространяемыми посредством этих материалов».