Ավարտվեց Հայ-բուլղարական առևտրատնտեսական հանձնաժողովի նիստը
Այսօր ավարտվեցին Հայ-բուլղարական առևտրատնտեսական և գիտատեխնիկական համագործակցության հանձնաժողովի 6-րդ նիստի աշխատանքները:
Երկօրյա նիստի աշխատանքների արդյունքում Միջկառավարական հանձնաժողովի հայկական կողմի նախագահ, ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարար Մանուկ Վարդանյանը և բուլղարական կողմի նախագահ, Բուլղարիայի Հանրապետության տրանսպորտի, տեղեկատվական տեխնոլոգիաների և կապի նախարար Ալեքսանդր Ցվետկովը ստորագրել են նիստի արձանագրությունը, իսկ Հայաստանի փոքր և միջին ձեռնարկատիրության (ՓՄՁ) զարգացման ազգային կենտրոն հիմնադրամի և Բուլղարիայի ՓՄՁ զարգացման գործակալության միջև ստորագրվեց փոքր և միջին ձեռնարկատիրության բնագավառում համագործակցության վերաբերյալ հուշագիր:
Տրանսպորտի և կապի նախարարի մամուլի քարտուղար Սուսաննա Տոնոյանի հաղորդմամբ, հուշագրի շրջանակներում, Հայաստանի փոքր և միջին ձեռնարկատիրության (ՓՄՁ) զարգացման ազգային կենտրոն հիմնադրամը և Բուլղարիայի ՓՄՁ զարգացման գործակալությունը կիրականացնեն փորձի փոխանակում մի շարք ուղղություններով, այդ թվում` փոքր և միջին ձեռնարկությունների զարգացման, արտահանման, տարածաշրջանային զարգացման, ժամանակակից տեխնոլոգիաների ներդրման:

Economy 13:49 10/09/2010
The works of the 6th session of the Armenian-Bulgarian intergovernmental commission for trade-economic and scientific-technical cooperation wrapped up today in Yerevan.
As a result of the works of the two-day session, Chairman of the inter-governmental commission from the Armenian side, Armenian Minister of Transport and Communication Manuk Vardanyan, and Chairman from the Bulgarian side, Bulgarian Minister of Transport, IT and Communication Alexander Tsvetkov signed the protocol of the session, and a memorandum on cooperation in the sphere of Small and Medium Entrepreneurship (SME) was signed between the Small and Medium Entrepreneurship Development National Center of Armenia and Small and Medium Enterprises Promotion Agency of Bulgaria.
Press Secretary of the Armenian Ministry of Transport and Communication Susanna Tonoyan informed that within the framework of the memorandum, the Small and Medium Entrepreneurship Development National Center of Armenia and SME Promotion Agency of Bulgaria will implement an experience exchange in a number of directions, including in SME promotion, export, regional development, investment of modern technologies.