Մշակույթ 10:15 13/09/2010
Այսօր ավարտվելու է «ReAnimania» անիմացիոն ֆիլմերի միջազգային երկրորդ փառատոնը, որը Հայաստան էր բերել անիմացիայի աշխարհի հեղինակավոր ներկայացուցիչների ու 200 հարյուրից ավելի ֆիլմ երեք տասնյակից ավելի երկրից: Այսօր Մոսկվա կինոթատրոնում տեղի կունենա փառատոնի հանդիսավոր փակման արարողությունն ու մրցանակաբաշխությունը:
Նշենք, որ փառատոնը կազմված է 4 մրցութային ծրագրից` լիամետրաժ, կարճամետրաժ, ավարտական և հեռուստատեսային ֆիլմեր: Լինելու է մրցանակ կարճամետրաժ ֆիլմի լավագույն երաժշտության համար: Փառատոնում ժյուրիի ընտրությամբ կլինեն նաև այլ մրցանակներ` «Լավագույն դեբյուտ», «Լավ քաղաքացի»:

Культура 13:41 13/09/2010
Второй международный фестиваль анимационных фильмов «ReAnimania» завершится сегодня в Ереване. Фестиваль собрал в Ереване известных в мире представителей анимации, было представлено более 200 фильмов из тридцати стран.
Торжественная церемония закрытия фестиваля и вручение наград состоятся сегодня в кинотеатре «Москва».
Фестиваль состоит из 4-ех конкурсных программ: полнометражных, короткометражных, выпускных и телевизионных фильмов. Будет также отдельный приз за лучшую музыку к короткометражному фильму. По выбору жюри будут и другие призы: «Лучший дебют», «Хороший гражданин».