«Պատկերապատման արվեստը մեզ մոտ դեռ կաղում է»
Այսօր Նարեկացի Արվեստի միությունում բացվելու է պատկերապատման (կոմիքսների) ցուցահանդես, որի ընթացքում ներկայացվելու է 9 պատկերապատողի աշխատանք: Այս մասին Panorama.am-ին ասաց ցուցահանդեսի կազմակերպիչ, Հայաստանում պատկերպատման զարգացման միության անդամ Իրինա Մրյանը: Նա նաև տեղեկացրեց, որ ցուցահանդեսն անցկացվում է «Երևանը երեկ, այսօր և վաղը» խորագրի ներքո, ու յուրաքանչյուր պատկերապատող ներկայացրել է ոչ թե մեկ աշխատանք, այլ մի ամբողջական պատմություն` 4-8 էջանոց:
«Նման ցուցահանդեսների անցկացման նպատակն է զարգացնել Հայաստանում պատկերապատման արվեստը: Ողջ աշխարհում արվեստի այս տեսակը բավականին զարգացած է, իսկ մեզ մոտ այն դեռ կաղում է: Նման ցուցահանդեսը պետք է հնարավորություն ընձեռի արվեստի այս տեսակի զարգացմանը, հայ պատկերապատողներին ճանաչելուն»,- ասաց նա:

Culture 13:47 14/09/2010
Comic art exhibition of 9 comix artists will open in Narekatsi Arts Center, Yerevan, Tuesday, the organizer of the exhibition, member of the Union for Development of Comic Art in Armenia, Irina Mryan told Panorama.am.
She also said the theme of the exhibition is “Yerevan yesterday, today and tomorrow”, with each commix artist having presented a 4-8-page story, not a single work.
“The aim of holding such exhibitions is promote comic art in Armenia. It is developed throughout the world and with us it is still not on high level. The exhibition will provide opportunities for promotion of this kind of art and the recognition of Armenian artists,” she said.