Աբրահամ-Ֆրոչ մենամարտի անցկացման համար կքննարկվի Հելսինկիի տարբերակը
Արթուր Աբրահամի և Կառլ Ֆրոչի միջև մենամարտը, որը, ամենայն հավանականությամբ, տեղի կունենա նոյեմբերի 27-ին, կարող է անցկացվել ֆիննական Հելսինկիում: Հիշեցնենք, որ այդ մարտը պլանավորված էր հոկտեմբերի 2-ին, Մոնակոյում, սակայն բրիտանացի մարզիկի ստացած վնասվածքը նրան հնարավորություն չի տալիս ռինգ դուրս գալ սահմանված ժամկետում:
«Sauerland Event» պրոմոուտերական ընկերությունը, որը ներկայացնում է հայ պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտիկի շահերը, մտադիր է մարտը կազմակերպել չեզոք երկրում: «Sauerland Event»-ն արդեն դիմել է Ֆրոչի ներկայացուցիչներին` Հելսինկիի տարբերակը քննարկելու համար:

Sport 14:15 22/09/2010
Arthur Abraham vs. Carl Froch may head to a venue in Helsinki, Finland. Abraham-Froch is a semi-final bout in Showtime's Super Six tournament. The fight was previously scheduled for October 2 in Monaco and later postponed when Froch withdrew with a back injury.
One possible date to reschedule the fight is November 27, but the venue in Monaco is not available that day. Abraham's promoter, Sauerland Event, reportedly proposed Helsinki as a neutral location to stage the fight. The two sides have not reached an agreement on the date, or the location. They will continue to negotiate the details, foreign media reported.