Տնտեսություն 15:34 27/09/2010
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի լրատվական ծառայությունը տեղեկացնում է, որ բանկը մեծ ուշադրություն է դարձնում մենեջերների միջին օղակի մասնագիտական մակարդակի բարձրացմանը և մենեջերական ունակությամբ երիտասարդ, հեռանկարային աշխատակիցների թվից ներքին կադրային ռեզերվի ուսուցմանը:
Ըստ աղբյուրի, ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի աշխատակիցներն ունեն հնարավորություն ուսումն անցնել ՎՏԲ-ի Կորպորատիվ համալսարանում, որը հիմնադրվել է Մոսկվայում 2005-ին: Համալսարանում դասավանդում են ՎՏԲ-ի տոպ-մենեջերներ, մոսկովյան բուհերի դասաղոսներ և դասավանդողներ, խորհրդատուներ, ինչպես նաև տարբեր բնագավառների բիզնեսի ներկայացուցիչներ:
2010թ. սեպտեմբերին տեղի է ունեցել 2009-2010թթ. ուսումնական տարվա ՎՏԲ Կորպորատիվ համալսարանի «Առաջնորդության էներգիա» ծրագրի հինգերորդ, հոբելյանական խմբի շրջանավարտների 29 դիպլոմային նախագծերի պաշտպանությունը և հանդիսավոր արարողությունը` նվիրված շրջանավարտներին դիպլոմների հանձնմանը:
2009-2010թթ «Առաջնորդության էներգիա» ծրագրում ՎՏԲ-Հայաստան բանկից մասնակցել է Բանկային ռիսկերի հսկման դեպարտամենտի, Գործառնական ռիսկերի հսկման և վարկառուների ստուգման բաժնի պետ Վարդուհի Դավթյանը: Վարդուհի Դավթյանը ՎՏԲ-Հայաստան Բանկում աշխատում է 2008թ. հունիսից:
Վարդուհի Դավթյանի դիպլոմային աշխատանքի թեման էր «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկում փոքր բիզնեսի վարկավորման ռիսկերի կառավարում»: Դիպլոմային աշխատանքն իրականացվել է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Բանկային ռիսկերի հսկման դեպարտամենտի տնօրեն Ալյոնա Ստրատանի ղեկավարության ներքո:
Փորձագիտական հանձնաժողովը առանձնահատուկ նշել է մի շարք դիպլոմային աշխատանքների նախագծի արդիականությունն ու պրակտիկ նշանակալիությունը, այդ թվում նաև շրջանավարտ Վարդուհի Դավթյանի դիպլոմային աշխատանքը:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Գլխավոր տնօրեն-Տնօրինության նախագահ Վ. Օվսյաննիկովը նշել է, որ 5 տարիների ընթացքում ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի 6 աշխատակից դարձել է ՎՏԲ Կորպորատիվ համալսարանի շրջանավարտ: «Մենք կշարունակենք նպաստել մեր աշխատակիցների մասնագիտական մակարդակի որակի բարձրացմանը, քանի որ նոր գաղափարները հանդիսանում են մեր Բանկի հաջող զարգացման հիմնական պայմաններից մեկը», -ասել է նա:

Образование 15:57 27/09/2010
Банк ВТБ (Армения) уделяет огромное внимание повышению профессионального уровня менеджеров среднего звена и обучению внутреннего кадрового резерва из числа молодых, перспективных сотрудников с менеджерским потенциалом.
Как сообщили в пресс-службе банка, у менеджеров среднего звена Банка ВТБ (Армения) есть возможность пройти обучение в Корпоративном университете ВТБ, который был создан в 2005г. в Москве, где преподают топ-менеджеры ВТБ, профессора и преподаватели московских вузов, тренеры и консультанты, а также специалисты-практики – представители различных направлений бизнеса.
В сентябре 2010 г. состоялась защита 29 дипломных проектов слушателей пятого, юбилейного набора Корпоративного университета ВТБ по программе «Энергия лидерства» 2009–2010 гг. и торжественная церемония, посвященная вручению дипломов выпускникам.
В программе «Энергия лидерства» 2009–2010 гг. от ЗАО “Банк ВТБ (Армения)” участвовала Вардуи Давтян, начальник отдела контроля операционных рисков и проверки заемщиков Департамента контроля банковских рисков. Вардуи Давтян работает в Банке ВТБ (Армения) с июня 2008г.
Темой дипломной работы Вардуи Давтян являлось “Управление рисками в кредитовании малого бизнеса в Банке ВТБ (Армения)”. Дипломная работа была осуществлена под руководством Алены Георгиевной Стратан, Директора департамента контроля банковских рисков Банка ВТБ (Армения). Экспертные комиссии особо отметили актуальность и практическую значимость нескольких дипломных проектов, в том числе и работу выпускницы Давтян Вардуи.
Как отметил Генеральный директор-Председатель Директората Банка ВТБ (Армения) Валерий Овсянников, в течение 5-и лет 6 сотрудников Банка ВТБ (Армения) стали выпускниками Корпоративного университета ВТБ. «Мы будем продолжать обучение наших сотрудников, и способствовать повышению профессионального уровня менеджеров среднего звена, так как высокопрофессиональные кадры и новые идеи являются одним из основных условий успешного развития нашего Банка», - сказал он.