Բուրջանաձե. Տնտեսական զարգացման ցուցանիշներով Վրաստանը զիջում է հարեւան Ադրբեջանին ու Հայաստանին
Վրաստանի խորհրդարանի նախկին խոսնակ, «Ժողովրդավարական ուղի-Միացյալ Վրաստան» կուսակցության առաջնորդ Նինո Բուրջանաձեն Թբիլիսիում հրավիրած մամլո ասուլիսի ժամանակ խորը քննադատության է ենթարկել նախագահ Միխեյիլ Սահակաշվիլիին, մեղադրելով նրան ՄԱԿ Գլխավոր Ասամբլեայի ամբիոնից ստելու մեջ:
Այս մասին գրում է ռուսական «Վզգլյադ» թերթը:
Բուրջանաձեն, մասնավորապես, հայտնել է, թե Սահակաշվիլիի հայտարարությունները Վրաստանում աղքատության հաղթահարման վերաբերյալ հակասում են Համաշխարհային բանկի տվյալներին, համաձայն որոնց երկրի բնակչության մոտ 60 %-ը աղքատության մեջ է:
«Արտերկրից կապիտալի ներդրման ու տնտեսական զարգացման ցուցանիշներով Վրաստանը զիջում է հարեւան Ադրբեջանին ու Հայաստանին», - ասել է բուրջանաձեն:
Նախկին խոսնակը ցինիզմ է որակել Սահակաշվիլիի հայտարարությունն այն մասին, թե խիզախ առաջնորդներն հասնում են ամեն ինչի:
«Սահակաշվիլիի կողմից ցինիզմ է խոսել առաջնորդների խիզախության մասին, երբ երկու տարի առաջ պատերազմի ժամանակ ողջ աշխարհը տեսավ, թե ինչպես նա, լսելով ինքնաթիռների աղմուկը, տապալվեց գետնին», - ասել է ընդդիմադիր գործիչը:

Экономика 15:09 28/09/2010
Бурджанадзе: Саакашвили лжет. По темпам развития экономики Грузия отстает от соседних Армении и Азербайджана
Экс-спикер парламента Грузии, лидер оппозиционного «Демократического движения «Единая Грузия» Нино Бурджанадзе обвинила президента Михаила Саакашвили во лжи с трибуны 65-й сессии Генеральной Ассамблеи ООН, пишет газета «Взгляд».
На пресс-конференции она сказала, что заявления президента Грузии о преодолении бедности расходятся с данными Всемирного банка, по оценкам которого почти 60% населения Грузии бедствуют.
Она также отметила, что по уровню капиталовложений из-за рубежа и по темпам развития экономики Грузия отстает от соседних Армении и Азербайджана.
«С трибуны ООН Саакашвили сказал, что отважным удается все, и говорил о храбрых лидерах, – продолжила Нино Бурджанадзе. – Это цинизм со стороны Саакашвили говорить об отваге лидеров, когда два года назад весь мир видел, как в Гори он валялся на земле, услышав шум самолетов во время вооруженного конфликта».
По ее словам, Саакашвили, когда говорил в ООН о том, что Грузия – «лаборатория для экспериментов», тоже был циничен, так как на деле он ставит эксперименты над своим народом как над «подопытными кроликами».