Հասարակություն 10:01 04/10/2010
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ուսուցչի օրվա առթիվ: Նախագահի լրատվական ծառայության փոխանցմամբ, ուղերձում մասնավորապես ասված է.
«Սիրելի՛ ուսուցիչներ, շնորհավորում եմ ձեզ Ուսուցչի օրվա կապակցությամբ: Այս օրը կոչված է մեծարելու նրանց, ովքեր իրենց ամենօրյա աշխատանքով նախապատրաստում են Հայաստանի վաղվա օրը: Այդ գալիքը կլինի այնքան պայծառ, որքան բարձրակարգ, նվիրված ու ջանասեր կլինեն մեր ուսուցիչներն այսօր:
Հայաստանի հանրակրթության համակարգն այսօր ապրում է բարեփոխումների դժվարին ժամանակահատված, որ, վստահ եմ, տալու է իր դրական արդյունքները: Մենք հասնելու ենք կրթական համակարգի էական բարելավման: Այս առումով կրկնակի կարևորվում է ուսուցչի դերը, և բարձրանում նրա պատասխանատվությունը:
Ազգային հեռանկարի տեսանկյունից դժվար է գտնել ավելի բարդ, միաժամանակ ավելի պատվաբեր ու շնորհակալ գործ, քան աշակերտ կրթելու և հասարակության արժանապատիվ անդամ ձևավորելու առաքելությունն է:
Սիրելի՛ ուսուցիչներ,
Կրկին շնորհավորում եմ Ուսուցչի օրվա առթիվ և մաղթում հաջողություններ: Ձեր յուրաքանչյուր փոքր թվացող հաջողությունը դասասենյակում տասնամյակներ անց անդրադառնալու է որպես Հայաստանի քաղաքացու մեծ հաջողություն իր կյանքում և մասնագիտության մեջ»:

President Serzh Sargsyan delivered a congratulatory message on the Teachers’ Day, President’s press service reported. According to the source, message reads:
“Dear teachers, I congratulate you on the Teachers’ Day. This is the day to honor those who prepare in their work the future of Armenia. That future day will be as bright as highly intellectual, devoted and diligent are our teachers today.
Armenia’s educational system is living tough period of amendments, which, I’m sure, will give its positive results. We’ll get deeper educational reforms. In this respect teacher’s role is signified and his responsibilities doubled.
From the point of view of national perspectives, it’s hard to think of a difficult, but at the same time of a grateful and honorable job then the mission to educate a pupil and praiseworthy member of the society.