Հայաստանը սպասում է Ադրբեջանի պաշտոնական պարզաբանմանը
Ադրբեջանական կողմը մինչ այս պահը պաշտոնական տեղեկատվություն չի տրամադրել ՀՀ քաղաքացի, Ադրբեջանի կողմից գերեվարված Մանվել Սարիբեկյանի մահվան մասին տարածված լուրի առնչությամբ: Այս մասին Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց Հայաստանի գերիների, պատանդների և անհայտ կորածների հանձնաժողովի աշխատանքային խմբի ղեկավար Արմեն Կապրիելյանը:
«Տվյալ պահին մենք սպասում ենք ադրբեջանական կողմի պաշտոնական հաստատմանը կամ հերքմանը: Լուրը տարածել են ադրբեջանական լրատվամիջոցները, և հղումը կատարվել է ադրբեջանական պաշտպանության նախարարության և զինդատախազության համատեղ հայտարարությանը: Հիմա մենք ինտենսիվ կապի մեջ ենք Միջազգային կարմիր խաչի կոմիտեի հետ: Հաստատում կամ հերքում առայժմ չենք ստացել»,- ասաց նա:
Հիշեցնենք, որ այսօր Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունն ու Ռազմական դատախազությունը համատեղ հայտարարություն են տարածել Բաքվում Հայաստանի քաղաքացի Մանվել Սարիբեկյանի մահվան մասին: Համաձայն այդ հայտարարության,Մանվել Սարիբեկյանը, ինքնասպան է եղել:

Армения ждет официального разъяснения Азербайджана
Азербайджанская сторона до сих пор не предоставила официальной информации о смерти гражданина РА, плененного Азербайджаном Манвела Сарибекяна. Об этом в беседе с корреспондентом Panorama.am сказал руководитель рабочей группы Госкомиссии по вопросам пленных, заложников и без вести пропавших Армен Каприелян.
“На данный момент мы ждем официального утверждения или опровержения азербайджанской стороны. Сведение распространили азербайджанские СМИ со ссылкой на совместное заявление министерства обороны и военной прокуратуры. Сейчас у нас интенсивная связь с международным комитетом красного креста. Подтверждения или опровержения мы пока не получали”, - сказал он.
Напомним, что министерство обороны и военная прокуратура Азербайджана распространили сегодня совместное заявление о смерти гражданина Армении Манвела Сарибекяна в Баку. Согласно этому заявлению, Манвел Сарибекян совершил самоубийство.